Slovan Bohnice vs. Jiskra Domažlice   52:85 (9:19, 25:39, 39:65)

Jiskra už neválcuje soupeře jen doma Bojovný a sebevědomý kolektivní výkon předvedli domažličtí basketbalisté ve svém druhém víkendovém venkovním utkání. Domácí Slovan, který provází pověst houževnatého celku, tentokrát nenašel účinnou zbraň na svého soupeře. Úctyhodně skvěle vstoupila Jiskra do nedělního zápasu. Po šesti minutách vedly Domažlice 4:16 a Bohničtí si museli vzít oddechový čas. Ten však na průběhu první desetiminutovky příliš nezměnil, protože poprvé si oba celky šly odpočinout za stavu 9:19. Silná nervozita svazovala domácí i ve druhé čtvrtině a Jiskra z toho vytěžila velmi mnoho. Jako první se trefil Michal Podestát a v dalších minutách se prosazoval zejména Petr Vorlíček. Krátce před poločasem vedla Jiskra již o devatenáct bodů 20:39, ale Slovan se v poslední minutě první půle vzepjal a částečně zkorigoval průběžný stav na 25:39. Poslední jiskřičku naděje domácích Bohnic Jiskra zhasla hned v zárodku, protože úvod druhého poločasu v podání Domažlic byl doslova drtivý. Čtvrtinu zahájila Jiskra znovu trojkou, trefil se Honza Blacký, a v následujících minutách přidal další dvě trojky Michal Vaněk. Celkově Domažlice vyhrály prvních sedm minut třetí čtvrtiny 7:22 a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. V poslední čtvrtině se na hřiště dostali i v poslední době nepříliš vytížení hráči Kozina a Huml, přičemž prvně jmenovaný se uvedl trojkou a Huml o chvíli později chladnokrevně proměnil dva trestné hody. Skóre utkání uzavřel Petr Vorlíček, kterého pod košem skvěle našel výborně hrající Marek Kozel. Jiskra Domažlice tak zcela zaslouženě zvítězila na půdě Slovanu Bohnice 85:52. Trenér Jiskry Miroslav Janiurek zápas zhodnotil takto: „Dnes jsme maximálně spokojeni jak s výsledkem zápasu, tak s jeho průběhem. Tak koncentrovaný a sebevědomý výkon na hřišti soupeře jsme už dlouho nepředvedli.“ Jak šly domažlické minuty v zápase Slovan Bohnice Jiskra Domažlice Povzbuzeni vítězstvím v Kralupech přijeli basketbalisté Jiskry do Bohnic. Místní Slovan v sobotu přehrál Rokycany v dramatickém závěru 72:71. Jiskra nastoupila se základní pětkou: Hrubý, Podestát, Vorlíček a bratří Blačtí. 2.minuta – Honza Blacký střílí první body Jiskry a vyrovnává na 2:2. 2. minuta – Jirka Blacký střílí šestky, dává obě. 4. minuta – další trestné hody střílí Pepa Hrubý, dává jeden a Domažlice vedou 2:5. 4. minuta – Michal Podestát dává koš ze střední vzdálenosti. 5. minuta – další šestky střílí Honza Blacký, proměňuje obě a Jiskra vede 4:9. 5. minuta – Michal Podestát prošel pod soupeřův koš a vstřelil dva body.. 6. minuta – Honza Blacký a jeho další trestné hody znamenají vedení Jiskry 4:12. Domácí reagují na pro ně nepříznivý vývoj zápasu prvním oddechovým časem. 7. minuta – Jirka Blacký a po něm Pepa Hrubý dávají dva koše Jiskry, která vede 4:16. 10. minuta – Honza Blacký střílí další šestky, dává jednu a Jiskra vede 9:17. 10. minuta – Jirka Blacký se v těžké pozici prosazuje ve dvojtaktu a uzavírá první čtvrtinu, kterou Jiskra vyhrála 9:19. Na domácích je patrná velká nervozita, která jim svazuje ruce. 11. minuta – Michal Podestát dává trojku!!! 12. minuta – Petr Vorlíček je faulován a střílí dvě šestky, dává obě a Jiskra se ujímá vedení 11:24. 14. minuta – Jirka Blacký se trefuje z dálky – 13:26. Domácí si berou svůj druhý oddechový čas, Jiskra tuto taktickou variantu zatím nepotřebovala. 15. minuta – Petr Vorlíček využívá skvělé příhry Jirky Blackého a dává koš na 15:28. 16. minuta – tentokrát se trefuje Michal Vaněk, Jiskra vede 19:31. 17. minuta – krásná kombinační akce Jiskry končí košem Petra Vorlíčka. 18. minuta – další faul domácích trestá šestkami Michal Vaněk – 19:35. 19. minuta – Marek Kozel si naběhl pod koš a dostal krásnou přihrávku od Jirky Blackého, kterou proměňuje ve dva body. 19. minuta – rychlý protiútok Jiskry končí košem Michala Vaňka. První půle končí nadějným vedením Jiskry 25:39. Domácí mají před Domažlicemi viditelný respekt a na jejich matném výkonu se možná podepisuje i únava ze včerejšího náročného duelu s Rokycany. Jiskra naproti tomu hraje kombinační basket plný rychlých přihrávek a chvílemi rozebírá obranu Slovanu do posledního šroubku. 21. minuta – Honza Blacký zahajuje druhou půli trojkou!!! 21. minuta – další koš střílí opět Honza Blacký 25:44. 22. minuta – raketový nástup Jiskry do druhé půle pokračuje, dva body střílí Michal Vaněk. 22. minuta – Jirka Blacký si připisuje útočný doskok a následně dva body. 23. minuta – Michal Vaněk dává trojku!!! Domažlice vedou 29:51. 24. minuta – další koš střílí Honza Blacký. 25. minuta – další trojku trefuje Michal Vaněk a Jiskra vede 32:56. Jiskra předvedla nástup do druhého poločasu z říše snů. Střílí trojky a sbírá míče v obraně. Domácí si za stavu 32:56 berou oddechový čas. 25. minuta – famózní výkon Jiskry pokračuje, další koš po time-outu dává Michal Vaněk. 26. minuta - Michal Vaněk střílí dva trestné hody, ale nedává ani jeden. 27. minuta - technickou chybu pro domácího Radka Holotíka a následnou diskvalifikující chybu téhož hráče trestá Jirka Blacký třemi úspěšnými šestkami. 30. minuta - Jirka Blacký se trefuje z dálky a Jiskra vede již 34:63. Poslední minuta třetí části hry sice vyzněla pro domácí Slovan, ale i tak Jiskra vede 39:63. 31. minuta - Marek Kozel je na konci rychlého brejku Jiskry a dává koš na 41:65. 32. minuta - Vašek Kozina se trefuje za tři body!!! 33. minuta - další koš přidává znovu Vašek Kozina. 34. minuta - Jiskra se prezentuje velmi sebevědomým výkonem. Dokazuje to i Jiří Blacký, který střílí dva body z dálky a nutí domácí k dalšímu oddechovému času. 34. minuta - Marek Kozel si vybojoval míč pro rychlý protiútok, který sám zakončuje. 35. minuta - Vašek Kozina se často nemýlí a dává další body, Jiskra vede 45:76. 36. minuta – Marek Kozel zopakoval svoji skvělou obranu korunovanou košem – 45:78. 37. minuta – Petr Vorlíček si doskakuje míč pod soupeřovým košem a dává koš. 37. minuta – Marek Kozel si vynutil nedovolený zákrok, který trestá jednou úspěšnou šestkou. 39. minuta – Ondra Huml střílí trestné hody, dává oba a Domažlice vedou 47:83. 40. minuta – zápas končí nádhernou spoluprací Marka Kozla s Petrem Vorlíčkem, který uzavírá skóre zápasu na 52:85. Jiskra předvedla úctyhodný sebevědomí kolektivní výkon a zaslouženě si připsala nejvyšší venkovní výhru této sezóny.

Statistika: fauly: 18 - 15, trojky: 3 - 5, TH: 12/8 - 25/19, střelci: Jirka Blacký 17, Vaněk 16/2, Honza Blacký 13/1, Vorlíček 11, Kozel 9, Kozina 7/1, Podestát 7/1, Hrubý 3, Huml 2