Jiskra Domažlice vs. BK Teplice   94:76 (17:20, 41:37, 68:59)

Jiskra dokráčela k vítezství v poklidném tempu Ve vlažném tempu odehrály oba soupeři sobotní duel 15.kola letošního ročníku III.ligy basketbalu. Pro Jiskru znamená vítězství nejen prodloužení domácí neporazitelnosti, ale i povedenou odvetu za podzimní zápas, ve kterém byli šťastnější Tepličtí. Skóre utkání otevřel Jiří Blacký, ale z vedení se Jiskra dlouho neradovala. Teplice během prvních deseti minut vstřelily čtyři trojky, a protože Jiskra se teprve probírala z letargie, vedly po první čtvrtině 17:20. Na začátku druhé desetiminutovky se domácí dostali do tempa, prvních pět minut vyhráli 13:5, ale pak hra opět upadla do podprůměru a oba celky se opět zapletly do sítě nepřesnotí. Slabou útěchou byly dynamické, oku lahodící domácí protiútoky, které přece jen občas roztleskaly tentokrát ztichlou sportovní halu. Po první půli vedla Jiskra 41:37. Ani poločasová přestávka na herním projevu obou mužstev nic nezměnila. Domácí si v klidu udržovali mírný náskok až do 25.minuty. To nejprve fauloval Vaněk a následně si Kopic vykoledoval technickou chybu. Oba tyto prohřešky stály Jiskru dohromady pět bodů a rázem domácí vedli jen 51:49. Odpověď na sebe vzal Jan Blacký, který šestkou, košem a trojkou znovu vrátil domácím klid. Po třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 68:59. Úvod posledního hracího období znovu lépe zvládla Jiskra, která se šňůrou deseti bodů dostala až do vedení 78:59. Pak se sice hosté trochu probudili a snížila na 78:67, ale velké množství někdy školáckých chyb je připravilo o možnost znepříjemnit Jiskře cestu za vítězstvím. Skóre zápasu uzavřel Vašek Kozina, jehož trojka pečetila vítězství Jiskry Domažlice nad Teplicemi 94:76.

statistika: fauly: 24 - 28, trojky: 2 - 6, TH: 29/21 - 24/20, střelci Jiskry: Jan Blacký 21/1, Jiří Blacký 16, Huml 12, Kozel 11, Kozina 9/1, Podestát 9, Vaněk 6, Kopic 6, Hrubý 4