AŠ Mladá Boleslav vs. Jiskra Domažlice   70:81 (12:29, 36:40, 54:57)

K vítězství pomohly nezvyklé zbraně AŠ Mladá Boleslav – Jiskra Domažlice 70:81 (12:29, 36:40, 54:57) Přestože mužstva před utkáním dělila v tabulce propast devíti míst, čekal se tvrdý souboj. Domácí jsou v pásmu ohroženém sestupem, a tak každý bod potřebují jako sůl. Začátek zápasu však naplnil předpoklady jen napůl. Domácí sice hráli tvrdě a někdy až za hranicí únosnosti, basketbalového však nepředvedli zhola nic. Vrcholný likvidační zákrok odnesl už šesté minutě Josef Hrubý zlomeným nosem. Pomalou boleslavskou obranu „proháněl“ zejména Michal Podestát, který se během první desetiminutovky prosadil třikrát za tři body a přidal i několik dvoubodových zásahů. Nejvýrazněji se tak podílel na vedení Jiskry po deseti minutách 12:29. Jenže ve druhé čtvrtině si oba týmy své role vyměnily a bezradně tentokrát působili hosté. Nepřesnostmi a nedůrazem pomohli soupeři do sedla a Mladá Boleslav pod vedením skvělého hrajícího trenéra Skřivánka ubírala z náskoku Domažlic bod za bodem. Stíhací jízdu domácích zastavil až klakson oznamující konec poločasu za stavu 36:40. Na začátku druhé půle se domácí znovu snažili dostat Jiskru pod tlak, ta ale v těchto chvílích s klidem a rozvahou přehrávala domácí presingovou obranu a udržovala si bezpečný odstup. Ve třetí desetiminutovce diváci poprvé sledovali vyrovnaný basketbal, ve kterém byla o chloupek lepší Jiskra, která však paradoxně o bod ze svého náskoku přišla a před poslední čtvrtinou vedla jen 54:57. Na začátku poslední desetiminutovky nechali domácí odpočívat svého nejlepšího střelce Skřivánka, který sbíral síly na závěrečný nápor. Domácí se snažili umazávat náskok Jiskry, ale nedařilo se jim to ani po návratu své hvězdy na hřiště. Dvě minuty před koncem si proto Boleslavští vzali oddechový čas a naordinovali svým hráčům tatické fauly. Hráči pokyny splnili do puntíku, Jiskra si však náskok pohlídala trestnými hody a když dal Michal Podestát minutu před koncem trojku na 66:78, bylo rozhodnuto. Jiskra nakonec vyhrála v Mladé Boleslavi 70:81. K vítězství tentokrát domažlickou Jiskru dotáhly nezvyklé zbraně – drtivý úvod zápasu a osm vstřelených trojek ( 5 Michal Podestát a 3 Jan Blacký), což je více než dvakrát tolik než obvykle. Jak šly domažlické minuty v Mladé Boleslavi Jiskra přijela do Mladé Boleslavi s kompletním kádrem, tedy i s Petrem Vorlíčkem, který poslední dva zápasy vynechal kvůli povinnostem v mateřském Sokolu Pražském. 1.minuta – Jiskra nastoupila v tradiční základní sestavě, tedy bratří Blačtí, Podestát, Hrubý a Kopic. 2. minuta – Michal Podestát dává první koš zápasu a v zápětí přidává další – Jiskra vede 0:4. 3.minuta – Honza Blacký střílí dva trestné hody, dává jeden. 4.minuta – Michal Podestát dává trojku!!! Jiskra vede 1:12 a domácí si berou time- out. 6. .minuta – Pepa Hrubý je terčem likvidačního zákroku jednoho z domácích hráčů, tomu je však odpískána jen úmyslná chyba. Michal Vaněk dává obě šestky místo zraněného Hrubého. Později se ukáže, že Pepa Hrubý má zlomené některé nosní kůstky a bude muset vyhledat odborné lékařské ošetření. 7. minuta – Jirka Blacký se dvěma fintami dostává až pod koš a Jiskra vede 5:18. 8.minuta – Jirka Blacký střílí dvě šestky a je stoprocentně úspěšný. 8. minuta – Michal Vaněk střílí další trestné hody, dává jeden. 9. minuta – Michal Podestát dává svoji třetí trojku v utkání a dostává Jiskru do vedení 10:24. 9. minuta – Domácí lavička je za urážlivé chování potrestána technickou chybou. Jednu šestku proměňuje Michal Podestát. 10. minuta – Jirka Blacký střílí další dva body a Jiskra vede 12:27. 10. minuta – Petr Vorlíček dává koš a po deseti minutách vede Jiskra 12:29. První čtvrtina skončila drtivým vítězstvím Jiskry 12:29. 11. minuta – Druhou desetiminutovku zahajuje košem Jirka Blacký. 14. minuta – Začátek druhého hracího období domácím vyšel. Stáhli vedení Jiskry na 20:31 a domažličtí trenéři si berou první oddechový čas. 14. minuta – Jirka Blacký se vrací na hřiště a hned dává po faulu jednu šestku. 16. minuta – Po delší odmlce střílí Jiskra znovu koš, trefuje se Honza Blacký. Nástup domácích však nekončí a po dalším koši Mladé Boleslavi je zde druhý time- out Jiskry. 17. minuta – Honza Blacký střílí koš Jiskry – 29:36. 17. minuta – Marek Kozel má šanci zvýšit vedení Jiskry trestnými hody, dává jeden. 19. minuta – Marek Kozel je obětí dalšího úmyslného zákroku domácích, následné trestné hody ale nedává. 20. minuta – Marek Kozel má po faulu možnost reparátu, tentokrát dává jednu šestku. 20. minuta – Michal Vaněk vystihuje přihrávku domácích a samostatný únik zakončuje dvěma body. Po poločase Jiskra stále vede, ale už jen 36:40. Tak jako Domažlicím vyšla první čtvrtina tak se povedla ta druhá domácímu celku. Probudilo se i nezvykle vulgární mladoboleslavské publikum, které už na žádost rozhodčího Bradáče museli krotit domácí pořadatelé. 22. minuta – Petr Vorlíček střílí dva body a Jiskra vede 38:42. 23. minuta - Další koš střílí Pepa Hrubý – 38:44. 24. minuta – Petr Vorlíček si připisuje další koš. 26. minuta – Petr Vorlíček a jeho další body znamenají vedení Jiskry 46:48. 27. minuta – Honza Blacký dává trojku!!! Jiskra vede 51:54 a Mladá Boleslav si bere oddechový čas. 28. minuta – Michal Podestát střílí další domažlickou trojku!!! 51:57. V poslední vteřině třetí desetiminutovky dali domácí koš a snížili tak na 54:57. 31. minuta – Standa Kopic střílí první koš poslední desetiminutovky. 31. minuta – Další koš přidává Honza Blacký – 54:61. 33. minuta – Michal Vaněk je autorem dalších dvou bodů - 56:63. 34. minuta - Michal Vaněk střílí dvě šestky, nedává však ani jednu. 35. minuta - Jirka Blacký si zkušeně došel pod koš pro faul, střílí dva trestné hody a dává jeden – 58:64. 37. minuta - Honza Blacký dává trojku!!! 60:67. 38. minuta - Michal Podestát dává koš z nemožné pozice 60:69. 38. minuta - Ondra Huml střílí po time- outu domácích dvě šestky, dává jednu – 62:70. 39. minuta - Další šestky střílí Michal Podestát, dává znovu jednu – 64:71. 39. minuta - Taktický faul domácích trestá Honza Blacký jednou šestkou, ale Jirka Blacký doskakuje a další trestné hody střílí Michal Podestát – tentokrát dává oba – 66:74. 39. minuta - Série trestných hodů pokračuje, střílí Jirka Blacký a dává jeden – 66:75. 40. minuta - Michal Podestát střílí trojku!!! 66:78. 40. minuta – Další šestky střílí Michal Podestát, dává obě a Jiskra vede 66:80. 40. minuta - Seriál s názvem trestné hody pokračuje v podání Michal Podestáta, znovu dává jednu šestku. 40.minuta – Halou zní klakson a utkání končí. Jiskra po natahujícím se závěru nakonec vyhrála v Mladé Boleslavi 70:81.

Statistika: fauly Jiskry: 22, trojky Jiskry: 8, nejlepší střelci Jiskry: Podestát 26/5, Jan Blacký 17/3, Jiří Blacký 11