BK Zelko Nymburk B vs. Jiskra Domažlice   97:63 (25:7, 47:23, 75:34)

Trojková smršť přinesla čtvrtou letošní porážku S vědomím, že cíl zisku jednoho vítězství už splnili, nastoupili domažličtí basketbalisté do nedělního utkání s rezervou vedoucího celku Mattoni NBL. Kádr třetiligové rezervy posílili pro nedělní duel Stanislav Votroubel a Kamil Řeřábek, kteří nastupují i za první nymburský tým. Ze soboty zraněného Josefa Hrubého nahradil v základní sestavě Jiskry Marek Kozel. Ani on však nedokázal čelit kanonádě domácího celku, kterou hned v první minutě zahájil trojkou přes hráče právě Votroubek. Jiskra nezachytila nástup do zápasu a v pohodě hrající domácí přidávali koš za košem, až se skóre po první čtvrtině zastavilo na hrozivých 25:7. Pohoda a klid ligových posil se bleskově přenesly i na další hráče Nymburka, a tak na Jiskru zbyla místy jen úloha přihlížejícího týmu. Velmi podobný obraz hry sledovali diváci i ve třetí čtvrtině, kdy se ke skvěle hrajícím Votroubkovi a Řeřábkovi přidal i do té doby nevýrazný nejlepší střelec III.ligy Michal Skořepa. Až v poslední desetiminutovce Jiskra podala výkon podle představ trenérů. Hráči začali bojovat, shodili ze sebe přílišný respekt a nervozitu a na obrazu hry se to hned projevilo. Nejvíce se prosazoval Jiří Blacký, který až v poslední desetiminutovce našel klid při střelbě a během závěrečné části hry zaznamenal 18 bodů. Výrazně se tak podílel na tom, že Jiskra v Nymburce vyhrála alespoň poslední čtvrtinu 22:29. Nymburk se díky nedělnímu vítězství sice posunul na druhé místo tabulky, kde vystřídal Rokycany, na Jiskru však stále ztrácí dva body. Čtyři kola před koncem soutěže tak mají Domažlice svůj osud stále pevně v rukou. Zpečetit svůj postup do druhé ligy může Jiskra již v příštích domácích zápasech za dva týdny, kdy na domácí palubovce přivítá BK Beroun a Sokol Horní Počernice. Jak šly domažlické minuty v Nymburce V základní sestavě Jiskry pro nedělní zápas nahradil zraněného Pepu Hrubého Marek Kozel, který nastoupil společně s bratry Blackými, Podestátem a Kopicem. 3.minuta – Michal Podestát střílí první koš Jiskry a snižuje na 3:2. 6. minuta - Marek Kozel dává po dlouhé dva body Jiskry, snižuje však je na 12:4. Z dalšího útoku přidávají domácí již čtvrtou trojku, vedou 15:4 a Jiskra si bere time- out. 7. minuta - Michal Vaněk střílí dva trestné hody, dává jeden. 9. minuta - Petr Vorlíček střílí další trestné hody, proměňuje oba dva, Jiskra však prohrává 22:7. První desetiminutovka se Domažlicím hrubě nevydařila. Nymburk brání účinnou zónu a navíc dává jednu trojku za druhou. Během první desetiminutovky jich domácí proměnili pět. 12. minuta - Pro faul Stanislava Votroubka, posily z ligového „A“ týmu, si pod koš došel Michal Vaněk, dává však jen jednu šestku – 29:8. 13. minuta - Další faul domácích může ze šestek potrestat Petr Vorlíček, trefuje se jednou. 15. minuta - Znovu po delší odmlce se Jiskra prosazuje střelecky, postaral se o to Jirka Blacký – 37:11. 16. minuta - Další šestky střílí Honza Blacký, nedává ani jednu a mizerná bilance domažlických trestných hodů nemá konce. 17. minuta - Další koš Jiskry přidává Vašek Kozina – 40:13. 18. minuta - Po krásné spolupráci s bratrem Jirkou dává Honza Blacký koš na 44:15. 19. minuta - Další dva body přidává na konto Jiskry Jirka Blacký, kosmeticky upravuje stav na 46:17. 20. minuta - Šestky si zastřílí i Ondra Huml a je úspěšný – 46:19. 20. minuta – Domácí se provinili dalším faulem, který dvěma šestkami potrestal Honza Blacký. 20. minuta – Poločas zakončil dvěma body Jirka Blacký, přesto Domažlice zaznamenaly během první půle jen smutných 23 bodů. Domácím naproti tomu vychází téměř vše – trojky, nájezdy pod koš i zónová obrana. 22. minuta – Druhá půle zatím vypadá velmi podobně jako ta první. Jiskra se prosazuje jen sporadicky a většinou z trestných hodů. Další střílí Petr Vorlíček. 22. minuta – Do střelecké listiny se zapisuje Marek Kozel a snižuje na 56:27. 23. minuta – Třetí faul domácí hvězdy Votroubka zkouší potrestat ze šestek Petr Vorlíček, nedává však ani jednu. 25. minuta – Domácí velmi rychle nasbírali čtyři osobní chyby ve čtvrtině. Standa Kopic proto střílí další šestky, nedává však ani jednu. 27. minuta – Ondra Huml najíždí pod koš a prosazuje se – 64:29. 28. minuta – Michal Podestát dává trojku – 64:32. 29. minuta – Jirka Blacký bojuje a snaží se nepříznivým stavem něco dělat, dílčím výsledkem je koš na 71:34. Domácí pokračují v dobrém výkonu i ve druhém poločase. Jiskra působí ospalým a hlavně bojácným dojmem, čímž situaci Nymburku značně usnadňuje. 31. minuta – Jirka Blacký dává koš s faulem i následnou šestku – 75:37. 32. minuta – Znovu Jirka Blacký trestá nedůslednost domácí obrany – 75:39. 35. minuta – Jirka Blacký dává další koš s faulem, šestka se ale vykrucuje z obroučky. 35. minuta – Michal Vaměk provádí další trestné hody, dává oba. 35. minuta – Domácí opět velmi rychle nasbírali čtyři osobní chyby, takže každý jejich faul trestán šestkami, tentokrát je hází Honza Blacký a dává obě. Z následného útoku přidává další body jeho bratr Jirka. 37. minuta – Znovu koš s faulem, tentokrát v podání Michal Vaňka, který dává i nařízený trestný hod. 37. minuta – Jirka Blacký se rozehrál ve druhé půli k dobrému výkonu, přidává další koš a z dalšího útoku tentýž hráč přidává i trojku – 84:55. 38. minuta – Jirka Blacký si z dalších trestných hodů vylepšuje bilanci a snižuje na 88:57. 39. minuta – Další body střílí Michal Vaněk – 88:59. 39. minuta – Pěknou individuální akci předvedl Honza Blacký – 90:61. 40. minuta – Jirka Blacký znamená pro domácí v poslední čtvrtině velké nebezpečí – snižuje na 94:63. Poslední slovo mají ale domácí, kteří symbolicky trojkou, kterých bylo v celém utkání dvanáct, uzavírají skóre na 97:63. Nymburk se tak posunul na druhé místo tabulky, dva body za vedoucí Domažlice.

Statistika: fauly: 24 – 21, trojky: 12 – 2, TH: 22/12 – 29/19, střelci Jiskry: Jiří Blacký 26/1, Vaněk 9, Jan Blacký 8, Podestát 5/1, Vorlíček 5, Kozel 4, Huml 4, Kozina 2, Kopic