Jiskra Domažlice vs. BK Beroun   93:59 (29:10, 53:28, 69:45)

Další krůček na cestě za postupem Jako na houpačce se museli cítit hráči i příznivci Jiskry během sobotního zápasu Domažlic s Berounem. Jiskra totiž střídala okamžiky, kdy téměř nepustila soupeře přes půlku s hluchými místy. Jen díky těmto výkyvům byl Beroun ušetřen „stovky“. Velikou událost zažila sportovní hala ještě před utkáním. Před více než rokem si Pepa Prettl při zápase v Českých Budějovicích ošklivě zranil koleno a v jednu chvíli to už vypadalo, že se na palubovku vůbec nevrátí, před sobotním zápasem však při představování uzavřel domácí sestavu a nadšená sportovní hala ho při návratu na hřiště bouřlivě přivítala. V první čtvrtině se naplno projevila schopnost Jiskry zakládat a zakončovat rychlé protiútoky. Domácí svého soupeře téměř k ničemu nepouštěli a smrtícími brejky si vytvořili devatenáctibodový náskok. Začátek druhé čtvrtiny vypadal na vlas stejně jako celé první období. Jiskra nekompromisní obranou nutila soupeře k chybám a sama střílela koše. Zlom nastal ve třetí minutě druhé desetiminutovky. Ondra Huml vstřelil koš, kterým se Jiskra ujala vedení 43:13 a Beroun si vzal oddechový čas. Po něm se už ale Domažlice zdaleka tak snadno neprosazovaly, hosté zpřesnili obranu a do konce poločasu snížili na 53:28. Další „zhoupnutí“ znamenala pro oba týmy třetí čtvrtina. V úvodních minutách si domácí celkem snadno znovu vybudovali třiceti bodový náskok (ve 24.minutě 63:33), ale pak se zase ponořili do šedivého průměru. Výsledkem bylo, že třetí desetiminutovku domácí prohráli 16:17. V posledním hracím období se však znovu rozehráli dvě největší domácí opory, Honza a Jirka Blačtí, Michal Vaněk vstřelil dvě trojky a skóre na 93:59 uzavřel trojkou Marek Kozel. Nejsledovanější hráč na hřišti, Pepa Prettl, nasbíral dohromady asi sedm odehraných minut. O návrat z říše snů se pokusil pět vteřin před koncem, kdy vystřelil za tři body, ale míč se jen odrazil od obroučky a odletěl, i přesto se Pepa Prettl na hřišti neztratil.

Statistika: fauly: 19 – 19, trojky: 5 – 6, TH: 21/15 – 13/11, střelci domácích: Jirka Blacký 30, Vaněk 12/3, Honza Blacký 11, Kozel 10/1, Hrubý 10, Huml 8, Kozina 5/1, Podestát 4, Kopic 2, Bauer 1, Prettl