Jiskra Domažlice vs. Sokol Horní Počernice   107:75 (29:17, 50:38, 80:57)

POSTUPOVÝ SEN SE NAPLNIL! Na třetí pokus se basketbalisté Jiskry Domažlice prodrali do druhé ligy! Před dvěma lety se museli smířit s druhým místem za pražskou Duklou a loni obsadili stejnou příčku za Litoměřicemi. Letos se po výhře nad Sokolem Horní Počernice konečně dočkali. Protože Nymburk „B“ nezvládl obě svá utkání (prohrál v Kralupech o 7 bodů a v Bohnicích o 4) má Jiskra dva zápasy před koncem soutěže náskok čtyř bodů a už nemůže být předstižena. Horní Počernice nepřijely do Domažlic v nejsilnější sestavě, chyběli Ptáček jun., Podlipný i trenér Ptáček sen., a na hře pražského celku to bylo znát. Domácí nastoupili s neprostupnou obranou a nutili hosty k častým chybám, které pak sami trestali z rychlých brejků. Hned ve třetí minutě si Sokol vzal po koši Jirky Blackého na 9:1 oddechový čas, ale tlak Jiskry tím neskončil. Po deseti minutách vedli domácí 29:17. Na začátku druhé desetiminutovky se dvakrát v rychlém sledu za sebou trefil za tři body Michal Podestát a Jiskra vedla již 39:21, ale pak se hosté po dalším oddechovém čase trochu zvedli a druhé hrací období skončilo 21:21, celkově pak po první půli vedla Jiskra 50:38. Jak se bojuje o výsledek předvedl Michal Vaněk, který obětavě skočil pro míč do autu, bohužel si ale o zapisovatelský stolek rozsekl hlavu a utkání pro něj skončilo. Po zápase už jeho hlavu zdobil obvaz, pod nímž se skrývalo několik stehů. Do druhé půle domácí znovu vlétli jako uragán. Během čtyř minut soupeři utekli na 64:38 a důrazně tak dali najevo, že si vítězství nechtějí nechat ujít. Sokol Horní Počernice následně trochu snížil díky třem trojkám - husarský kousek se povedl zejména hostujícímu Růžičkovi, který dal trojku s faulem i následnou šestku. Za domácí odpověděl trojkou Marek Kozel a Jirka Blacký uzavřel skóre po třiceti minutách na 80:57. Do poslední čtvrtiny pak už domácí vstupovali zcela uvolněně s jediným cílem – překonat stovku. To se nakonec jednou proměněnou šestkou povedlo Marku Kozlovi. Tři minuty před koncem si pak domácí vzali oddechový čas, moderátor zápasu oznámil toužebně očekávaný výsledek Nymburka a oslavy mohly začít. Naplno propukly společně se závěrečným klaksonem. Na palubovce samozřejmě nemohlo chybět šampaňské a hráči i trenéři poděkovali fanouškům za přízeň během celé sezóny. Přestože Jiskra za čtrnáct dní hraje ještě v Karlových Varech a ve Slaném, už teď je jasné, že na podzim se diváci ve sportovní hale sejdou ne na třetí lize ale na zápase druhé nejvyšší české soutěže!

Statistika: fauly: 21 – 28, TH: 34/26 – 27/13, střelci Domažlic: Jirka Blacký 24, Podestát 21/3, Honza Blacký 18, Hrubý 13, Kozina 9, Kozel 6/1, Kopic 6, Huml 4, Vaněk 3/1, Bauer 2, Prettl 1