Jiskra Domažlice vs. Slovan Bohnice   82:69 (22:23, 42:40, 57:53)

První domácí zápas Jiskry - drama se šťastným koncem Basketbalisté Jiskry Domažlice se letos poprvé představili svým příznivcům v domácím třetiligovém zápase a úvodním soupeřem byl stejně jako v minulé sezoně Slovan Bohnice. Z kádru pro dvojzápas vypadl jen Baxa, takže trenéři měli k dispozici dvanáct hráčů. Zápas začal oboustranně opatrně. První koš sice vstřelil Jirka Blacký, ale pak se Slovanu podařilo stav otočit a domácí tahali po celých prvních deset minut za kratší konec provazu. Náskok soupeře narostl až na pět bodů a na 22:23 snížil až těsně před první sirénou Honza Blacký. Na začátku druhé čtvrtiny se domácí dostali do tlaku, který vyvrcholil trojkou Vaška Koziny, jež ve 26.minutě znamenala vedení 36:30 a po které si hosté museli vzít oddechový čas. Ten jim ale viditelně prospěl a do konce poločasu stačili snížit na 42:40. Ve druhé desetiminutovce se začal více prosazovat bohnický Jan Janeček, kapitán a největší individualita hostujícího celku. Domácí lavička na něj ale nasadila “psa obranáře“ Pepu Hrubého a ten jeho produktivitu postupně snížil. O tom svědčí i to, že zatímco v první půli dal Jiskře tento hráč 16 bodů, ve druhém poločase už jen čtyři. Po poločasové přestávce se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a žádný z týmů si nebyl schopen vytvořit větší náskok. Jiskra v těchto minutách, hnána vydatným povzbuzováním diváků, sbírala v obraně soupeři jeden míč za druhým, ale nepřesnosti v útoku ji připravily o možnost bodově se Slovanu vzdálit. Co se nepovedlo ve čtvrtině třetí, zdařilo se v té poslední. Bohnice se sice snažily, ale Jiskra zapojila do hry více hráčů a měla v závěrečné desetiminutovce více sil a soupeři se bodově postupně vzdalovala. Největší rozdíl ve skore pak znamenal i konečný výsledek. Jiskra Domažlice porazila Slovan Bohnice 82:69. Domažlice podaly v utkání kolektivní výkon a na úspěchu se na hřišti podílelo jedenáct z dvanácti hráčů. Jen Pavel Bauer šetřil síly na utkání za “B“ tým Jiskry. Svou sílu ukázal domažlickým divákům i Tomáš Selinger, který naznačil, že by mohl Jiskře pomoci tam kde nejvíce tlačí bota - pod košem.

Fauly: 18 - 29, trojky: 3 - 3, TH: 33/24 - 11/8, střelci domácích: Podestát 19/1, Selinger 15, Jan Blacký 14/1, Jiří Blacký 12, Vaněk 9, Kozina 5/1, Huml, Flaks, Hrubý Kozel po 2, Kopic, Bauer