Thermia Karlovy Vary vs. Jiskra Domažlice   91:72 (26:18, 47:31, 65:51)

Jiskra hrála dobře, soupeř však lépe První zápas poslední letošní dvojičky zavedl domažlické basketbalisty do známého lázeňského centra, pro hráče Jiskry však zápas rozhodně nebyl procházkou po kolonádě. Jiskra přijela do Karlových Varů bez nemocného Koziny a k dispozici nebyl ani Petr Vorlíček, který plnil povinnosti v mateřském klubu Sokolu Pražském. První koš zápasu vstřelil Ondra Huml, který v základní pětce nahradil Pepu Hrubého, bylo to však v celém zápase naposled, kdy Jiskra vedla. Thermia totiž od začátku hrála co potřebovala – pod košem využívala vysokého pivota Jakuba Houšku, který ve středečním zápase Mattoni NBL vstřelil Spartě v dresu Chomutova 22 bodů. Po první desetiminutovce vedli domácí zaslouženě 26:18. Podobný obraz jako v úvodu utkání předváděla obě družstva i ve druhé čtvrtině. Náskok domácích tak narůstal podobným tempem jako fauly na kontě domažlických podkošových hráčů. Jako první opustil palubovku Jirka Blacký, který pět osobních chyb nasbíral už krátce po poločase. Ve třetí čtvrtině se Jiskra poprvé pokusila o obrat zápasu. Nejzajímavější moment třetí čtvrtiny však přišel vlastně až po jejím skončení. Thermia zakončila svůj útok košem až po zahoukání sirény a rozhodčí Hošek jej také nejprve správně neuznal, jenže poté nepochopitelně podlehl, spolu s kolegou Bradáčem, prostředí a koš uznal – 65:51. Domažlice se přesto nevzdaly a během prvních pěti minut poslední desetiminutovky stáhly náskok Thermie na pouhých osm bodů. V té chvíli si domácí vzali oddechový čas a potlačili nesmírnou nervozitu z obav o výsledek. Po time- outu však domácí zaznamenali další bodovou šňůru, která se zastavila, když na tabuli svítil stav 84:65 a o soudu utkání bylo rozhodnuto. Konečný stav 91:72 určila domácí trojka z poloviny hřiště. Jak šly domažlické minuty v Karlových Varech Jiskra přijela do Karlových Varů oslabena o nemocného Kozinu a chyběl i Petr Vorlíček, který musel pomáhat při záchranářských pracích svého mateřského Sokola Pražského. 2.minuta – První koš utkání střílí Ondra Huml a Jiskra vede 0:2. 3. minuta – první trestné hody zápasu střílí Honza Blacký, dává jeden. 4. minuta – Po třech a půl minutách vedou domácí 7:3. Oba celky se potýkají s nepřesnou střelbou, ale Domažlice jsou na tom přece jen hůř a berou si oddechový čas. 4. minuta – další šestky v podání Honzy Blackého končí znovu jedním bodem 7:4. 5. minuta – Jirka Blacký se trefuje za dva body a snižuje na 10:7. 7. minuta – Honza Blaclý dává trojku!!! – 15:10. 7. minuta – další trojku přidává Michal Vaněk!!! – 17:13. Tentokrát si berou oddechový čas domácí. Rozhodčí Bradáč a Hošek úřadují už v první desetiminutovce. Michal Vaněk je velmi přísně „odměněn“ technickou chybou a fauly domácích jsou velkoryse přehlíženy. 8. minuta – Jirka Blacký dává další koš – 20:15. 10. minuta – proti chomutovskému Jakubu Houškovi se prosazuje i Standa Kopic – 23:16. 10. minuta – Dvě šestky střílí opět Honza Blacký, dává jednu a stav je 23:17. 10. minuta – další trestné hody provádí Michal Podestát, dává jeden a znovu snižuje. Domácí dali na konci první čtvrtiny trojku o desku a vedou 26:18. Pod košem dělá hráčům Jiskry problémy hlavně vysoký Jakub Houška. 13. minuta – Jirka Blacký střílí šestky a potvrzuje svoji extratřídu v této disciplíně – 31:20. 14. minuta – Marek Kozel dává koš a snižuje na 33:22. 16. minuta – Standa Kopic dává koš i s faulem, následnou šestku také proměňuje a Jiskra snížila na 33:25. 17. minuta – další koš přidává Michal Podestát – 33:27. 18. minuta – krásný rychlý protiútok zakončuje Ondra Huml – 37:29. 19. minuta – dvě šestky střílí Honza Blacký, dává obě. V poločase vedou domácí zaslouženě 47:31. Věřme, že se obraz hry ve druhé půli změní, Jiskra ale bude muset dát do hry více srdce. 21. minuta – Michal Podestát zahajuje druhý poločas košem na 47:33. 22. minuta – Thermia opět Jiskře utekla, Michal Vaněk snižuje jen na 52:35. 24- minuta – Pepa Hrubý si sbíhá pod koš a dává dva body – 54:37. 25. minuta – Dvě šestky střílí Pavel Bauer, který nahradil vyfaulovaného Jirku Blackého, úspěšný je v jednom případě. 26. minuta - další šestky střílí Pepa Hrubý, dává obě. 27. minuta - koš na 56:44 střílí Pepa Hrubý. 28. minuta - Michal Vaněk střílí další trestné hody, nedává však ani jeden. 29. minuta - Honza Blacký provádí další šestky, napodobuje však Michala Vaňka a nedává ani jednu. 29. minuta - Honza Blacký dává jednu šestku po faulu Jakuba Houšky. 29. minuta - Michal Podestát je exekutorem další trestných hodů, dává oba a snižuje na 62:47. 30. minuta - další koš přidává Michal Podestát – 62:49. 30. minuta - na 63:51 snižuje Pepa Hrubý. Jiskra se ve třetí čtvrtině probrala a ukazuje proč vyhrála III.ligu, domácí však hrají ještě lépe a nedovolují Domažlicím stáhnout jejich náskok. Vzácnou ukázku dezorientace rozhodčích předvedli pánové Hošek s Bradáčem. Uznávají domácím koš, který padl prokazatelně o přestávce. První výrok také správně zněl „neplatí“, tvrzení, že rozhodčí svůj výrok nemění, však není naplněno a dva body domácích kupodivu platí. 31. minuta - Honza Blacký snižuje na 65:53. 31. minuta - dalšímkoš přidává Michal Podestát – 67:55. 32. minuta - Michal Podestát snižuje na 69:57. 33. minuta – znovu Michal Podestát – 69:59. 35. minuta – Michal Podestát dává trojku na 73:62. 35. minuta – Marek Kozel uniká a dává koš i s faulem, proměňuje i šestku a je to 73:65. Domácí si berou oddechový čas a z každého jejich pohybu je cítit velká obava o vítězství. 38. minuta – další koš střílí Pavel Bauer, domácím se ale povedla po time- outu bodová šňůra, takže stav je 84:67. 38. minuta – Michal Podestát dává další koš – 84:69. 40. minuta – tři trestné hody střílí Michal Podestát, proměňuje všechny – 88:72, na zvrat je však asi už pozdě. Po trojce z půli hřiště poráží Thermia Karlovy Vary Jiskru Domažlice 91:72.

Nejlepší střelci Jiskry: Podestát 23/2, Jan Blacký 10/1, Hrubý 8, Jiří Blacký 6, Kozel a Kopic 5