Jiskra Domažlice vs. Jiskra Aš   110:97 (20:30, 43:52, 78:77)

Přestože ve třetím kole západočeské finálové nadstavby prohrával domažlický B-tým s Aší až o 21 bodů, nakonec se radovali z vítězství i nastřílené "stovky". Hosté přitom zaznamenali neuvěřitelných šestnáct trojek. Domácí, kteří před týdnem neuspěli v Sokolově a Kraslicích, nastoupili prakticky v plné sestavě. Vedle tradičních hráčů nechyběli ani zkušení Ivan Murin, Václav Forst či Martin Císař, který "béčko" posílil po vyloučení "svého" Dream teamu. Úvod zápasu podle očekávání patřil domácím. Na jejich mírné vedení ale hosté odpověděli několika trojkami a právě díky střelám z dálky také v poslední minutě první čtvrtiny získali desetibodové vedení. A protože domácím ani krátká přestávka nepomohla, do 16. minuty jejich ztráta narostla až na 28:49. Teprve pak se domácí probudili a začali dotahovat. Následující čtyřminutovku vyhráli poměrem 15:3 a další body ukrajovali i po přestávce. Hosté ale nadále spoléhali na přesné trojky, takže otočit skóre ve svůj prospěch se Jiskře podařilo až třináctibodovou sérií v závěru třetí čtvrtiny.Poslední čtvrtina tak nabídla krásnou basketbalovou podívanou. Domácí se opírali o Forstovy zkušenosti spojené s rychlostí a přesností Pavla Říhy či o tradiční nenápadnou ale o to nebezpečnější hru Petra Chmelíka. Právě tato trojice se podělila o všech 32 domažlických bodů závěrečného období, zásluhu na nakonec pohodlném vítězství ale měl celý tým a jeho kolektivní výkon. Ježek Milan

Body za Domažlice P.Říha 39, Forst 30/3, Chmelík 13/2, Murin 10, Špaček 8, Císař 3. Drozda 3/1, Pinkr, Kalous Fauly - 21 TH - 28/21 - 75% Trojky - 6 Body za Aš Veselý 36/8, Tomčík 28/6. Fauly - 21 TH - 26/21 - 80, 7% Trojky - 16 Rozhodčí Lukeš, Galajda.