BK Ústí nad Labem B vs. Jiskra Domažlice   78:85 (17:14, 36:34, 56:62)

Do týmu se vrátil vítězný duch BK Ústí nad Labem „B“ - TJ Jiskra Domažlice 78:85 Týden po nepovedeném pohárovém zápase v Benešově čekal domažlické basketbalisty další náročný zájezd, tentokrát na sever Čech do Ústí nad Labem. Souboj s místní rezervou prvoligového týmu měl ukázat, jak moc poznamenala Jiskru ostudná porážka v Benešově. Naštěstí se ukázalo, že hráči Domažlic dokázali na nepříjemné vzpomínky zapomenout a zcela zkoncentrovali svoji pozornost na sobotní duel. V úvodu zápasu šli hosté do vedení 5:0, postaral se o to trojkou Marek Kozel a poté Kopic, ale domácí zanedlouho snížili a v závěru první části hry se Ústí dostalo do vedení, zejména díky třem trojkám domácího kapitána Žaluda. První čtvrtina nakonec skončila vedením domácích o tři body 17:14. Po první krátké přestávce se hrál vyrovnaný basketbal. Domácí stříleli, tak jako v průběhu celého zápasu, téměř výhradně z dálky a Jiskra využívala zbytečných faulů Ústí a těžila z trestných hodů. Jejich exekuci si procvičili zejména bratři Blačtí. V těchto chvílích také významně podržel Jiskru dobrým doskokem Standa Kopic a položil tak základ sedmibodové šňůře Domažlic, která hosty dostala na konci první půle do těsného kontaktu s domácími. Do šaten odcházely týmy za stavu 34:36. V nástupu do druhé půle předvedly Domažlice doslova smršť. První čtyři minuty druhé půle vyhráli hosté 14:4 a dostali se do více než desetibodového náskoku. Přijatelný rozdíl drželo Ústí jen díky skvělé střelbě za tři body. Úsek mezi dvacátou a třicátou minutou patřil zcela jasně Jiskře. Hráči svým výkonem v této části dali vzpomenout na fenomenální loňský podzim, kdy své zápasy také rozhodovali po poločasové přestávce. Před poslední desetiminutovkou disponovaly Domažlice šestibodovým náskokem, ale domácí se stále drželi na dostřel. Jejich procento úspěšnosti střelby za tři body bylo obdivuhodné. Když se ale Ústí dostalo na rozdíl jediného bodu, stav byl 73:74, vzal osud zápasu do svých rukou Michal Podestát, který dal trojku. Z následného protiútoku ještě přidal dva body Jirka Blacký a na to už domácí odpověď nenašli. Jiskra nakonec zvítězila v Ústí nad Labem 78:85. Jak šly minuty v zápase Ústí nad Labem „B“ - Jiskra Domažlice Domažlice přijely do Ústí s jedenácti hráči. Protože “A“ tým Ústí je na každoročním zájezdu v zámoří, nebylo „béčko“ v kompletní sestavě. Prostředí, ve kterém se zápas odehrál bylo tragické - pravděpodobně bývalý sklad předělaný na sportovní halu zcela nevyhovoval požadavkům třetí nejvyšší české soutěže. Podmínky byly ale pro obě mužstva stejné. Jiskra Domažlice nastoupila v základní sestavě: Jan Blacký, Standa Kopic, Marek Kozel, Michal Podestát a Ondřej Huml. 1.minuta - první koš zápasu střílí po přihrávce Michal Podestáta Standa Kopic. 2. minuta - Marek Kozel dává trojku a Jiskra vede 5:0. 4. minuta - Ondřej Huml se trefil ze střední vzdálenosti a Domažlice vedou 7:4. 8. minuta - Ondřej Huml se opět trefil z dálky a snížil na 12:11. 9. minuta - Vašek Kozina nedává dvojtakt a následně fauluje při pokusu o trojku a ústecký Žalud dává všechny tří šestky 15:11. 10. minuta - Na hřiště přišel Jiří Blacký a hned v zápětí dává trestný hod a následně koš a snižuje na 17:14. První desetiminutovka končí 17:14. Domácí předvádí styl jednoho hráče - Ústecký Žalud střílí Jiskře jeden koš za druhým a má lví podíl na vedení domácích. 13.minuta - Jiskra se ve druhé čtvrtině nemůže prosadit v útoku, až po třech minutách se prosazuje Standa Kopic z trestného hodů - snižuje na 19:15. Následně je domácím odpískána úmyslná chyba a Jiří Blacký dává obě nařízené šestky - 19:17. 14. minuta - Domácí již mají čtyři fauly ve čtvrtině a Jiskra trestá všechny fauly trestnými hody. Jako první střílí Jan Blacký. 15. minuta - Nádherná spolupráce bratří Blackých končí košem Jana - 23:20. O chvíli později snižuje Jiří na rozdíl jednoho bodu. 16. minuta - Standa Kopic se silově prosadil pod košem a výsledek - koš i následná šestka - 28:25. 18. minuta - další faul domácí potrestal z trestných hodů Jiří Blacký - 32:27. 19. minuta - Jan Blacký z pod koše po přihrávce Michala Podestáta snižuje na 34:29. Domácí si vzápětí berou oddechový čas. 20. minuta - Po něm dává Jan Blacký další dva body a na ty navazuje jeho bratr Jiří, který ze šestek snižuje rozdíl dvou bodů a o chvíli později koš téhož hráče ustanovuje skóre na 34:34. Poločas ale končí vedením domácích 36:34. Domažlice částečně hřeší na malou úspěšnost trestných hodů.Hráči Jiskry ale předvádí daleko lepší hru než před týdnem v Benešově. 21. minuta - po obrátce začal Jiskra dobře v obraně a těží z toho Jan Blacký a Michal Podestát, kteří strhávají vedení na stranu Domažlic. Jiskra vede 36:40. 23- minuta - další přidává Jiří Blacký o poté tentýž hráč dostává Domažlice do vedení 40:44. 24. minuta - samostatný únik Marka Kozla končí dalším košem, na který navazuje Jiří Blacký. Jiskra vede 40:48 a nástup do druhého poločasu se jí povedl na jedničku. 25. minuta - krásná kombinace Domažlic končí košem Ondřeje Humla. 26. minuta - další útok zakončuje Jiří Blacký - 41:52. Na konci 26.minuty si domácí berou oddechový čas. Podle trenérských zásad se ale zdá, že je to pozdě. 27. minuta - Jan Blacký má možnost střílet tři trestné hody. Nabídnout šanci využívá ze dvou třetin a Jiskra vede 48:54. 28. minuta - Jiří Blacký si nádherně „vyvěsil“ svého obránce a zvýšil na 51:56. O chvíli později zvýšil Vašek Kozina na rozdíl sedmi bodů. 29. minuta - Jiskra hraje kombinační basketbal a domácí se drží jen díky střelbě z dálky, ale drží se! 30. minuta - Vteřinu před koncem dává Jan Blacký koš za dva body a výrazně tak posiluje psychiku Jiskra, která před poslední čtvrtinou vede 56:62. 31. minuta - Michal Podestát skvěle vypíchl míč v obraně a samostatnou akci zakončuje košem na 59:64. 33. minuta - Jiří Blacký z těžké pozice střílí dva body - 61:66. 34. minuta - obléhání domácího koše končí dvěma body Ondřeje Humla - 64:68. 35. minuta - další koš Ondřeje Humla. 36. minuta - Jiří Blacký 69:72. 37. minuta - Jiří Blacký opět chytře využívá faulů domácích, dává obě šestky a Jiskra vede 71:74. 38. minuta - Michal Podestát trefuje trojku a Domažlice vedou 73:77. Následný útok Jiskra ubránila a Jiří Blacký před oddechovým časem domácích ještě zvýšil na 73:79. 39. minuta - Domácí stále faulují a využívá toho Jiří Blacký, který dvěma trestnými hody dává Jiskře větší klid. 40 vteřin před koncem si za stavu 76:81 berou domácí oddechový čas. Po něm domácí neúspěšně zkoušejí střelbu. Jiří Blacký doskakuje a vzápětí je na něj spáchán faul, který trestá jednou šestkou. 40. minuta - Jan Blacký je terčem dalšího faulu a dává alespoň jednu šestku - 78:83. 40. minuta - deset vteřin před koncem ještě Jan Blacký skvěle připravil domácí o míč a jeho bratr Jiří následně dává výsledku definitivní podobu. Jiskra Domažlice zvítězila v Ústí 78:85.

Statistika: fauly: 25 - 12, trojky: 11 - 2, TH: 7/4 - 28/19, střelci Domažlic: Blacký Jiří 35, Blacký Jan 14, Podestát 13/1, Huml 10, Kopic 6, Kozel 5/1, Kozina 2, Hrubý