BK Teplice vs. Jiskra Domažlice   84:80 (26:16, 39:29, 62:50)

Úžasné vzepětí na vítězství nestačilo BK Teplice - Jiskra Domažlice 84:80 Jiskra Domažlice ve svém druhém zápase na severu Čech na svého soupeře nestačila. I přes mohutné dotahování v poslední desetiminutovce si dva body za vítězství na své konto připisují domácí Teplice. Začátek utkání patřil jasně domácím. Ti využívali prostupnosti domažlické obrany. Nejaktivnějším střelcem první desetiminutovky byl domácí Hejl, který se deseti body výrazně podepsal pod dílčím vedením domácích 26:16. Na začátku druhé desetiminutovky chtěli hráči Jiskry soupeře zaskočit razantním nástupem, ale opak byl pravdou. Teplice během prvních čtyřech minut vstřelil sedm bodů, ale prvního koše Jiskry po přestávce dosáhl až v páté minutě po oddechovém čase Jan Blacký, který trojkou snížil na 33:19. Ve zbytku druhé části hry pak již byli hosté lepším týmem a podařilo se jim snížit na rozdíl deseti bodů, za kterého se oba celky odebraly do šaten. Začátek druhé půle vypadal pro Domažlice nadějně. Po koši Podestáta a trojce Jana Blackého snížily na 43:34, ale pak se domácí znovu dostali do sedla a následující čtyři minuty vyhráli 12:2. Největší rozdíl mezi mužstvy pak byl ve 27.minutě, kdy domácí vedli 62:40. V té chvíli ale jakoby Teplice podlehly uspokojení a Jiskra toho využila ke sérii deseti bodů, které jí daly ještě naději do poslední desetiminutovky. Rýsující se šanci na zvrat chytili hosté na začátku poslední čtvrtiny za pačesy a kousek po kousku ukrajovali z náskoku domácích. Po trojkách Koziny, Podestáta a Jana Blackého stáhly Domažlice náskok domácích na konci 37.minuty na jediný bod stav byl 71:70, ale následně dal teplický Martin Kubizňák dvě trojky a na to už hosté nenašli odpověď .V závěru ještě zkusili Domažličtí několik trojek, ale žádná se neujala a Jiskra Domažlice tak prohrála v Teplicích 84:80. Kapitán Domažlic Jiří Blacký zhodnotil zápas takto: “ Prohráli jsme kvůli hroznému výkonu v prvním poločase. Když jsme v závěru snížili na rozdíl jediného bodu, viditelně se domácím třásli ruce, ale nedokázali jsme to dotáhnout do vítězného konce. Proto je této porážky škoda.“ Jak šly minuty v zápase BK Teplice - Jiskra Domažlice Den po vítězném zápase v Ústí nad Labem se Jiskra přesunula do sousedních Teplic, kde ji v 11:30 čekal zápas s domácím týmem. Domažlice nastoupily v základní sestavě: Ondřej Huml, Michal Podestát, Jan a Jiří Blačtí a Standa Kopic. 2.minuta - první koš Jiskry střílí po skvělém uvolnění Humla Jiří Blacký, snižuje ale jen na 2:4. 3. minuta - opět Jiří Blacký střílí dva body, domácí jsou ale stále o krok napřed. 4. minuta - Standa Kopic se prosazuje pod košem - 10:6. 6. minuta - Jiskra je v útoku bezradná, po dlouhé době dává dvě šestky Jiří Blacký, který o chvíli později proměňuje další dvě a snižuje na 14:10. 8. minuta - za další faul domácích jsou nařízeny další trestné hody. Střílí Jan Blacký, nedává ani jeden, ale doskakuje a Vašek Kozina dává koš na 16:12. 9. minuta - v době kdy do konce první čtvrtiny zbývá 1 minuta a 47 si vteřin si Domažlice berou první oddechový čas. Trenéři Vaněk s Janiurkem upozorňují hráče zejména na nedostatky v obraně. 9. minuta - Po oddechovém čase střílí opět Jiří Blacký dva trestné hody a je znovu stoprocentně úspěšný. 9. minuta - Jiří Blacký pokračuje v sérii trestných hodů, nejen ve střelbě, ale i v proměňování. První desetiminutovka se domácím povedla, vedou 26:16. Jiskru předčili zejména v útočném doskoku, který je základem většiny košů Teplic. 14. minuta - V prvních čtyřech minutách se Jirka neprosadila. Domácí jsou lepší téměř ve všech herních činnostech. Jiskra si opět musí brát oddechový čas aby se uklidnila. 15. minuta - trojku dává Jan Blacký, snižuje na 33:19. Jsou to vůbec první body, které Jiskra dala ve druhé desetiminutovce. 16. minuta - opět Jan Blacký využívá slabé chvilky obrany domácích a dává dva body. 17. minuta - další dva trestné hody střílí Jiří Blacký 35:23. 19. minuta - Vašek Kozina si zbíhá ze „slabé“ strany a zcela sám pod košem dává dva body - 35:25. 20. minuta - Jiří Blacký sbírá na svou osobu jeden faul za druhým, znovu dává obě dvě šestky a stav je 37:27. 20. minuta - Jiří Blacký tentokrát nebyl faulován, a tak může v klidu dát koš, který určuje stav po první půlce 39:29. 21. minuta - Michal Podestát proniká pod soupeřův koš a dává dva body 31:39. 22. minuta - Jan Blacký dává trojku a vlévá do domažlických žil novou energii. 23. minuta - Pepa hrubý se zapisuje do střelecké listiny, ale domácí si náskok udržují. 25. minuta - Jiskra obranu nezlepšila. Domácí opět dávají snadné koše. Teplice vedou 53:36 a Domažlice si berou oddechový čas, během kterého přichází na hřiště Ondřej Huml a Standa Kopic. 25. minuta - dvě šestky proměňuje Michal Podestát. 26. minuta - Ondřej Huml si zbíhá pro přihrávku a dává koš - 55:40. 27. minuta - za stavu 59:40 si hostující lavička opět musí brát oddechový čas. Během něj ordinuje trenér Vaněk týmu zónovou obranu 2 - 3. 27. minuta - po oddechovém čase dává Jiří Blacký koš a následně i šestku, ale snižuje jen na 62:43. 28. minuta - Vašek Kozina vylepšuje bilanci Jiskry, sám pod košem dává body na 62:45. Teplice si berou oddechový čas, protože nová obrana Jiskry přináší dílčí úspěchy. 30. minuta - Jan Blacký sebral domácím míč v obraně a sám ho dopravil do koše. O chvíli později střílí tentýž hráč trojku a rázem Jiskra prohrává jen o dvanáct bodů 62:50, což je rozdíl, který se dá během jedné čtvrtiny smazat. 31. minuta - Vašek Kozina dává trojku - 52:63. 32. minuta - Standa Kopic po přihrávce Jirky Blackého dává dva body - 64:55. 33. minuta - opět Standa Kopic se postaral o další body Jiskry - 64:57. 34. minuta - další trojku střílí Jan Blacký - 66:60. 35. minuta - koš za tři body, jeho autorem Vašek Kozina - 68:63. 36. minuta - domácí jsou nuceni brát si time-out. Jiskra snížila na 71:63, do konce zápasu zbývají čtyři minuty a šest vteřin. Šance stále žije! 37. minuta - Vašek Kozina jde do úniku a domácí jej zastavují jen za cenu faulu, Kozina následně dává obě šestky. 37. minuta - Michal Podestát se dostal sám pod soupeřův koš a dává! 38. minuta - Michal Podestát dává trojku a stav je neuvěřitelných 71:70! 39. minuta - domácí vstřelili dvě trojky a opět vedou o osm bodů 80:72. Jiskra si bere oddechový čas a připravuje taktiku na střelbu trojek. 40. minuta - Domažlice zkouší trojky, ale neúspěšně. Jen Honza Blacký střílí šestky, ale dává jen jednu a snižuje na 82:75. 40. minuta - Standa Kopic proměňuje jen jeden trestný hod - 83:76. O chvíli později střílí šestky i Jirka Blacký a dává obě. Vzápětí ale kvůli taktickému faulu, který je pro něj pátou osobní chybou opouští hřiště. 40. minuta - poslední koš zápasu vstřelil stylově smečí Michal Podestát, přesto Domažlice podlehly Teplicím 84:80 a ze severu Čech odjíždějí jen se třemi body.

Statistika: fauly: 27 - 22, trojky: 6 - 7, TH: 17/8 - 25/21 ( ! Jiří Blacký 15/15!). střelci Domažlic: Jiří Blacký 23, Jan Blacký 20/4, Podestát 13/ 1, Kozina 11/2, , Kopic 9, Hrubý 2, Huml 2