BK Beroun vs. Jiskra Domažlice   80:76p (25:21, 43:30, 57:51, 70:70)

Komplex jménem Beroun znovu úřadoval Sobotní předehrávka původně prosincového zápasu mezi basketbalisty Berouna a Domažlic nedopadl pro Jiskru vůbec dobře. Hráči z chodské metropole si na své konto připsali po Teplicích již druhou letošní porážku, která je odsunula na průběžné čtvrté místo v tabulce s bilancí čtyř výher a dvou porážek. V posledních zápasech tradiční pomalý rozjezd předvedla Jiskra i v Berouně. Domácí se hned na začátku dostali do vedení a zbytek první desetiminutovky si hlídali svůj náskok. Pár vteřin před první sirénou alespoň Tomáš Selinger svojí první trojkou zkorigoval na 25:21. Druhá čtvrtina se Jiskře povedla snad ještě méně než ta první. První koš Domažlic vstřelil až ve 24. minutě Michal Podestát po oddechovém čase Jiskry, to už ale domácí vedli o deset bodů. Ve druhé čtvrtině vstřelila Jiskra jen devět bodů a po prvním poločase prohrávala na berounské palubovce 43:30. Do druhé půle však jako by nastoupilo zcela jiné mužstvo. Hráči najednou bojovali jeden za druhého, zlepšili obranu a týmu se začalo dařit i střelecky. Druhý poločas načal hned v první minutě trojkou Marek Kozel, který odehrál svůj zatím nejlepší zápas od svého návratu do Domažlic a vstřelil tři trojky. Pozadu ale nezůstali ani, ve druhém poločase ve velkém stylu hrající, Jan Blacký a Tomáš Selinger. Minutu před koncem třetí části hry se Jiskra dotáhla na rozdíl jediného bodu, ale pět domácích bodů ještě před sirénou stanovilo skóre utkání po třiceti minutách na 57:51. V úvodu poslední čtvrtiny vstřelil trojku Honza Blacký, který následně přidal další body a společně s Michalem Podestátem a Tomášem Selingrem prostřílel Jiskru do vedení 57:62. V těchto chvílích se již zdálo, že se zápas zlomí ve prospěch Domažlic, protože fyzicky vyčerpaní domácí těžko hledali prostor pod soupeřovým košem. Pětibodový náskok si Jiskra držela až do 39. minuty, kdy vedla 62:67. Pak se domácím podařilo snížit, ale po jedné proměněné šestce Jana Blackého vedla Jiskra jedenáct vteřin před koncem 70:67 a jen rána z nebes ji mohla připravit o vítězství. Bohužel taková rána, v podobě Jakuba Chalupeckého, přišla. Tento berounský hráč s číslem 14 na dresu se dostal k míči a dvě vteřiny před koncem zápasu vstřelil trojku, která oba týmy poslala do prodloužení. Prodloužení začali domácí opět trojkou, z protiútoku sice Jiskra snížila jednou šestkou Marka Kozla, ale o chvíli později Standa Kopic nedal ani jeden trestný hod a s Domažlicemi to nevypadalo dobře. o minutu později ještě vykřesal poslední jiskřičku naděje Marek Kozel, který z trestných hodů snížil na 77:76, ale v poslední minutě prodloužení se už Domažlice střelecky neprosadily, naopak domácí přidali tři body radovaly se ze šťastného vítězství 80:76. Vítězství si Jiskra bohužel doslova nechala utéct mezi prsty.

Statistika: fauly: 24 - 17, trojky: 7 - 7, trestné hody: 16/12 - 30/18, střelci Domažlic: Selinger 24/2, Kozel 14/1, Jiří Blacký 13, Jan Blacký 13/1, Podestát 7/1, Kopic 3, Hrubý 2, Huml, Kozina