Jiskra Domažlice vs. BK Zelko Nymburk B   91:79 (27:20, 45:44, 62:57)

Jiskra porazila silný Nymburk Jiskra Domažlice - BK Zelko Nymburk „B“ 91:79 (27:20, 18:24, 17:13, 29:22) Bez ligových posil ale přesto velmi silný - takový Nymburk přijel v sobotu v podvečer do Domažlic. Tým v čele s výborným střelcem Skořepou byl plně odhodlán odvézt z Domažlic dva body. Jenže Jiskra byla proti. Kádr pro zápas čítal jen deset jmen. Selinger nastoupil za mateřskou Plzeň, Baxa se omluvil kvůli studijním povinnostem a nehrál ani Vaněk. Do první čtvrtiny domácí doslova vlétli. Bylo jich plné hřiště a rychlost, přesnost a lehkost jejich hry udivovala všechny přítomné. Téměř k dokonalosti dovedla dvě minuty před koncem první čtvrtiny rychlý útok trojice Jiří Blacký, Marek Kozel a Jan Blacký. Prvně jmenovaný nejprve vyslal do rychlého sprintu Marka Kozla a ten sám mohl bez problémů dvojtaktem zakončit. Místo toho na sebe nalákal vracejícího se obránce, ve vhodnou chvíli nezištně přihrál Honzovi Blackému a ten vstřelil pohodlně koš. Po deseti minutách vedla Jiskra Domažlice 27:20. Po přestávce Jiskra v náporu nepolevila a po koších Kozla a Koziny vedla již o jedenáct bodů 31:20 a podobný náskok si Domažličané drželi téměř celou druhou čtvrtinu. Na jejím konci ale Domažlice doplatily na velký počet faulů v této části hry a soupeř se šesti trestnými hody za sebou dostal do vedení. Poslední slovo však měl Jiří Blacký, který pár vteřin před koncem první půlky upravil na 45:44. O přestávce ale v domácím týmu v žádném případě nepanovala dobrá nálada, protože Jiskra prohospodařila až desetibodové vedení. Hráči se však z vývoje druhé desetiminutovky poučili a do té třetí znovu vstoupili skvěle. Podpořeni nadšeně fandícím publikem, které při každé příležitosti potěšila svým hezkým vystoupením děvčata z Aerobic Dance Domažlice, se vypjali k vynikajícímu výkonu. Vidět byl hlavně Honza Blacký, který podpořil svůj tým nejen čtyřiadvaceti body, což bylo nejvíc ze všech, ale také výbornou obranou nejlepšího hráče soupeře Michala Skořepy. Ten se ve druhém poločase omezil na pouhých osm bodů. Na 62:57 po třiceti minutách zvyšoval znovu z rychlého protiútoku Marek Kozel a znovu tak podtrhl včerejší velkou zbraň Jiskry - rychlý protiútok. Začátek poslední čtvrtiny byl pro domácí jako z pohádky. Po trojce Honzy Blackého a čtyřech bodech bratra Jirky vedla Jiskra již o dvanáct bodů 69:57. S vývojem utkání se ještě něco pokusil udělat nymburský hrající asistent trenéra Jan Beneš, který vstřelil dvě trojky v rychlém sledu za sebou. Krátce poté se ale ke slovu dostal Michal Podestát, který šesti body v řadě asi definitivně vzal soupeři naději na bohatší bodový zisk. Největší náskok v utkání si Jiskra vypracovala ve 39.minutě, kdy vedla 85:68. Zápas nakonec skončil za bouřlivých ovací velmi pěkně naplněné sportovní haly vítězstvím Jiskry 91:79. Jiskra tak uhájila domácí neporazitelnost i v dalším zápase. Výhra je o to cennější, že celek Nymburka byl velmi silný. V Domažlicích už dlouho nehrál tak kvalitní tým, který výrazným způsobem přispěl ke špičkové kvalitě celého utkání.

Statistika: fauly: 17 - 23, trojky: 2 - 10, TH: 27/19 - 17/13, střelci Domažlic: Blacký Jan 25/1, Blacký Jiří 23, Podestát 21, Hrubý 13, Kozel 5, Kozina 4, Huml, Kopic