Skřivánek Ústí nad Labem vs. TJ Klatovy/Domažlice   76:55 (18:5, 32:12, 59:37)

Začátek druhé poloviny základní části jsme jeli odehrát do Ústí nad Labem. Nečekal nás snadný soupeř, který ještě nasadil brzký hrací čas ve 13:00, takže jsme si museli řádně přivstat. Začátek zápasu podle toho také vypadal. V první čtvrtině během prvních dvou minut pět faulů a jedna technická chyba /ač jsou rozhodčí hezky oblečeni, basket jako takový jim uniká/, přičemž naše fauly byly z říše „nedotýkej se mě“. Na druhou stranu domácí hrály na hranici tvrdosti, což ale bylo dost tolerováno. Poločas tedy logicky skončil rozdílem dvaceti bodů pro domácí. Do druhé půle jsme naskočili stejně tvrdou hrou, jako domácí a rozhodčí zřejmě usoudili, že náskok domácích je dostatečný a začali pískat „rovinu“. Hra se dosti vyrovnala a počet faulů domácích začal rapidně narůstat. Třetí a čtvrtá čtvrtina, již byla podle představ trenérů a předvedená hra odpovídala herním možnostem hráček Klatov. Velmi dobře a asi nejlépe v letošní sezóně zahrály Lenka Dokoupilová a Tereza Giebelová – že by blýskání na lepší časy? I přes to, že jsme si na konci zápasu vyslechli, jak jsme hráli tvrdě, až záludně. Zajímavé, jakmile se přizpůsobíme hře soupeře, již jsme špatní. V tomhle zápase, jelikož soupeř byl nad naše síly, jsme si prověřily nacvičené signály proti zónovému presingu, který praktikuje nedělní soupeř z Mostu. Děvčata v druhé půly tento systém hrály velice dobře, proto si děláme velké ambice na dobrý nedělní výsledek /chtěli bychom vyhrát/.

Body za Klatovy: Korbová 5, Jelínková 8, Fleisigová 7, Denková 11, Murinová 2, Dokoupilová 9, Bednářová 1, Giebelová 12. Trojky 1 TH – 36/20 – 55, 5% Body za Ústí nad Labem: Kalkusová 7, Stránská 13, Drhlíková 9, Procházková 6, Kozáková 2, Medunová 2, Kallmünzerová 6, Veselá 5, Vopálenská 11, Malcerová 6, Baranová 9. Trojky 1 TH – 17/9 – 53%