Jiskra Domažlice vs. SVA Holýšov   64:82 (13:21, 32:41, 51:59)

Vítězstvím hostujícího Holýšova skončilo v sobotu první ze čtyř okresních derby v rámci krajského basketbalového přeboru II. třídy mužů. Pouze v sedmi hrající domácí D-tým sice dokázal několikrát vymazat až desetibodobou ztrátu, v závěru ale neměl dost sil ani vůle. Zatímco domácím první útok nevyšel, hosté odpověděli čtyřmi body a po čtyřech minutách vedli už 3:11. Domažličané se střelecky trápili a dvě minuty před první přestávkou tak byl stav 7:21. Teprve pak se začalo domácím v útoku alespoň částečně dařit a díky zlepšené obraně snížili. Kvalitní obranou začali Domažličané také druhou čtvrtinu, ale kvůli špatné střelbě dlouho pouze drželi svůj odstup. Až teprve osmibodová šnůra v 16. minutě přinesla naději v podobě snížení na pouhý jeden koš (31:33). Ve větší pohodě hrající Holýšov ale rychle získal svùj náskok zpět. Přesto se domácí nevzdali. Naopak v úvodu druhého poločasu soustředěnou obranou získali řadu míčů a po pěti minutách nejen srovnali, ale i otočili na 46:43. Hosté ale odpověděli Steidlovou trojkou. To už se osobní souboje začaly přiostřovat a psychicky se s tím lépe vyrovnali hosté. Narozdíl od soupeřů skórovali nejen z trestných hodů, ale i ze hry a jejich náskok se začal zvyšovat. Poslední čtvrtina už žádnou výraznou změnu nepřinesla. Oba týmy se střídaly ve světlých okamžicích, k vidìní bylo i několik střel z dálky, ale po sedmi minutách Holýšov stále vedl o deset bodů (60:70). Pak se ale domácí pokusili o poslední zvrat, opět ale ztroskotali na nepřesné střelbě. Naopak hosté z několika brejků svůj náskok zvýšili.

Sestavy (body): Martin Konicar 20/2, Marek Konicar 15/2, P.Červený 13, Johánek 10, Císař 2, L.Červený 2, Petrželka 2 - Steidl 23/2. P.Návara 16/3, Ondrášik 12/1, Štván 10, Majer 5, Z.Lampa 4, Hanzlík 4, Polák 3, Honner 3, Zobl 2. Fauly 15:20, tr.hody 16/8:20/12, trojky 4:6.