SKB Rokycany vs. Jiskra Domažlice   63:74 (9:11, 22:32, 40:51)

Jiskra zvládla důležitý první zápas na jedničku SKB Rokycany – TJ Jiskra Domažlice 63:74 (9:11, 22:32, 40:51) Jiskra Domažlice zahájila po dvou letech ligovou sezonu na soupeřově hřišti, velice důležitý první zápas sezony však i tak zvládla výborně a připsala si do tabulky první dva body. Začátek utkání byl zcela vyrovnaný, obě mužstva svazovala hlavně v útoku nervozita z prvního mistrovského utkání. Dříve se oklepali hosté, kteří se po vlažném úvodu dostali do vedení a udrželi si jej až do konce první čtvrtiny. Po prvních deseti minutách vedla Jiskra 11:9, střelecky se v první části nejvíce prosadil Michal Podestát, který vstřelil 6 bodů. Přestože hostující trenéři hodně střídali a snažili se rozložit zátěž na co nejvíce hráčů, Domažlice na tempu neubraly a naopak zvyšovaly svůj náskok. Mezi 14. a 18. minutou zápasu vstřelila Jiskra 9 bodů a odskočila domácím na 13:26, na což rokycanský trenér Kalabza reagoval oddechovým časem. Po něm se ale obraz hry příliš nezměnil. Jiskra si udržela bezpečný odstup od soupeře až do konce poločasu, který skončil za stavu 22:32. Druhý poločas zahájil trojkou Jiří Blacký, ale domácí vzápětí odpověděli stejnou mincí. V podobném duchu se nesla i celá čtvrtina, domácí se marně snažili vymazat bodové manko, naproti tomu Jiskře se náskok výrazněji zvýšit nepodařilo. Po třiceti minutách byl stav 40:51. V úvodu poslední desetiminutovky se Domažlicím, zejména díky střelecké pohotovosti Jiřího Blackého a Marka Kozla, podařilo odskočit až na rozdíl šestnácti bodů, ale domácí trenér vystřídal několik hráčů a Rokycany dvě minuty před koncem opět snížily na 53:63, víc už ale Jiskra domácím nedovolila, také proto, že taktické fauly domácích v závěru bezchybně potrestali Podestát s Jiřím Blackým. Ze druhé ligy sestoupivší Rokycany před sezonou výrazně omladily kádr a ústy trenéra Kalabzy prohlašovaly, že se chtějí ve III.lize chtějí hlavně udržet, předvedený výkon však naznačil, že i mladý celek bude dělat všem soupeřům velké problémy.

Statistika Domažlic: Blacký Jiří 30/1, Podestát 15, Kozel 8/1, Blacký Jan 7, Kopic 7, Kozina 4, Flaks 2, Huml 1, Hrubý, fauly: 26 - 21, trojky: 4-2, Trestné hody: 12/9 - 22/14, rozhodčí: Lukeš, Hazdra