Sokol Horní Počernice vs. Jiskra Domažlice   57:52 (15:7, 33:27, 45:38)

Bez kapitána těsná porážka Další těsnou porážku na hřišti soupeře si na své konto bohužel připsali basketbalisté Jiskry Domažlice. Po zápasech v Teplicích a v Berouně je to třetí prohra týmu v sezóně. Jiskra odjela do Prahy bez svého kapitána Jiřího Blackého, kterého sklátila viróza. Jiskra nastoupila do utkání v rychlém tempu. První trojku v utkání vstřelil hned v úvodní minutě Michal Podestát a Jiskra vedla 3:0. Jenže následně domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a Domažlice jen dotahovaly. V šesté minutě byl stav 7:7, ale pak už se domažličané netrefili a Sokol vedl po deseti minutách 15:7. Úvod druhé čtvrtiny zastihl domácí ve střelecké formě. První tři minuty vyhráli 9:2 a uštědřili Jiskře řádný knock-out. Pak se ale karta obrátila a Jiskra se šňůrou devíti bodů vrátila do zápasu. Na konci první půle byly Domažlice lepším týmem, výsledkem však bylo jen snížení na 33:27. Po změně stran se hrál vyrovnaný basketbal. Obě mužstva se velmi trápila v útoku. Více příležitostí ke vstřelení koše ale přece jen promarnila Jiskra, a tak domácí vyhráli třetí část hry 12:11 a celkově vedli po třech čtvrtinách 45:38. Na začátku poslední desetiminutovky to nevypadalo na nějaký obrat v utkání, první koš dali domácí. Ve třetí minutě se ale trefil Marek Kozel a odstartoval tak domažlickou smršť. Následovala trojka Vaška Koziny a šestky Standy Kopice a Honzy Blackého, které znamenali snížení na 47:45. Pak se však hosté střelecky odmlčeli a domácí opět odskočili na rozdíl na šesti bodů. V osmé minutě ještě snížil Michal Podestát trojkou na 54:50, ale víc se Jiskře nepovedlo. Skóre utkání uzavřel jednou vstřelenou šestkou Vašek Kozina. Jiskra si tedy připsala na konto třetí prohru v letošní sezóně. Další celek z horních pater SKB Rokycany však prohrál v Berouně o 26 bodů, takže čelo tabulky zůstává vyrovnané. Jak šly minuty v zápase Sokol Horní Počernice Jiskra Domažlice Do Horních Počernic odjela Jiskra bez svého kapitána a nejlepšího hráče Jiřího Blackého. K dispozici nebyl ani Tomáš Selinger, který nastoupil za mateřskou Lokomotivu Plzeň. Domažlice nastoupily ve složení Honza Blacký, který nahradil bratra v roli kapitána, Standa Kopic, Vašek Kozina, Ondra Huml a Michal Podestát. Úvod zápasu se zdržel kvůli problémům se stolkem. 1.minuta – Michal Podestát zahajuje utkání trojkou. Jiskra vede 3:0. 5. minuta – Jan Blacký se chytrostí prosadil pod soupeřův koš, snížil na 7:5. 6. minuta – Michal Podestát – 7:7. 8. minuta – Pepa Hrubý střílí trestné hody – nedává však ani jeden. 8. minuta – Jiskra si za stavu 11:7 bere oddechový čas. Trenéři zdůrazňují hlavně lepší doskok pod oběma koši. Domácí dali současně s klaksonem koš, který znamená jejich vedení 15:7. Jiskru trápí nepřesná koncovka. 11. minuta – Pepa Hrubý se trefil ze střední vzdálenosti a snížil na 17:9. 13. minuta – Standa Kopic zmírňuje náskok domácích - 24:11. 14. minuta – Vašek Kozina se vrací na hřiště a hned dává koš24:13. 15. minuta – Standa Kopic dává koš a je zároveň faulován. Před trestným hodem si domácí berou oddechový čas. Po něm Standa Kopic snižuje na 24:16. 16. minuta – Marek Kozel pokračuje ve stíhací jízdě Domažlic 24:18. 16. minuta – Pepa Hrubý hází podruhé šestky - tentokrát dává obě. 17. minuta – Marek Kozel je střelcem koše na 29:22. 18. minuta – Asi pět minut se nehraje, protože palubovka je příliš navlhlá a klouže. 19. minuta – Honza Blacký střílí další trestné hody. Dává jeden, ale Standa Kopic doskakuje a Honza Blacký dává koš – 31:25. 19. minuta – další koš střílí Pepa Hrubý - 31:27. První půle končí za stavu 33:27. Provázely ji ale vleklé potíže s technickým vybavením počernické sportovní haly, proto se hrála déle než čtyřicet minut. 22. minuta – Michal Podestát střílí dva trestné hody – dává oba a snižuje na 33:29. 24. minuta – Vašek Kozina dal koš i s faulem, šestku dává – 35:32. 25. minuta – Marek Kozel 37:54. 27. minuta – Vašek Kozina ze střední vzdálenosti 42:36. 29. minuta – Standa Kopic střílí dvě šestky – dává obě 44:38. Po odehraných třiceti minutách svítí na světelné tabuli stav 44:38. Oba týmy trápí nízká produktivita. 32. minuta – Marek Kozel proniká pod koš a znovu oživuje domažlickou naději - 47:40. 33. minuta – Vašek Kozina dává trojku 47:43. 34. minuta – Standa Kopic střílí šestky – dává jednu – 47:44. 34. minuta – Honza Blacký střílí další dva trestné hody – dává jeden 47:45. 34. minuta – Michal Podestát našel pasem přes celé hřiště Vaška Kozinu a ten dává na 51:47. 38. minuta - Michal Podestát za tři body - 54:50. 40. minuta – Pavel Bauer střídá vyfaulovaného Standu Kopice a hned vzápětí střílí dva trestné hody – dává jeden 56:51. 40. minuta – Vašek Kozina střílí další dvě šestky, ale dává jen jednu 57:52. Utkání končí výsledkem 57:52. Domácí nepředvedli dobrý výkon, ale Jiskra opět doplatila na neproměňování jasných střeleckých příležitostí. Jen slabou náplastí může být fakt, že pětibodový rozdíl se dá v domácím utkání snadno smazat.

Statistika: fauly: 18 - 16, trojky: 4 - 3, TH: 13/5 - 20/14, střelci Domažlice: Kozina 16/1, Podestát 8/2, Kopic 8, Hrubý 6, Blacký Jan 4, Bauer 1, Huml