Jiskra Domažlice vs. TJ Klatovy   94:52 (29:9, 60:27, 74:41)

Úvodní zápas letošního Přeboru Chodska obstaral souboj nováčků - domažlickou Jiskru čeká první sezona ve II.lize, TJ Klatovy zažívají návrat do III.ligy. V sestavě pro turnaj chyběli Jiskře jen Kopic a Vaněk a trenéři Janiurek s Murinem měli k dispozici všechny letní posily. Na palubovce se však na začátku zápasu žádná nová tvář neobjevila – základní sestava Domažlic byla složena ze známých jmen: Hrubý, Podestát, Kozina, Blacký a Prettl. Úvodní minuty tohoto duelu provázely tradiční nemoci úvodních přípravných zápasů – nerozehranost, nesouhra, nepřesnost a z nich plynoucí nervozita. Tu jako první odhodili domácí, dvě trojky ve třetí minutě je katapultovaly do vedení 9:2 a tým se nastartoval. Na hřiště se během první desetiminutovky podívali i Pavel Mrštík, Lukáš Šnobl, Tomáš Tikalský a Petr Vorlíček, tedy všichni noví hráči v týmu až na Milana Baca. Skóre první čtvrtiny se zastavilo na 29:9. Hned na začátku se na hřiště dostal i poslední borec na domažlické lavičce Baco a přestože lavička notně míchala se sestavou, očekávaný výkonnostní rozdíl mezi oběma mužstvy byl stále patrnější. Zatímco Klatovy se potýkaly s neprostupnou obranou domácích, Jiskra tradičně těžila z rychlých protiútoků a v postupném útoku se hráči snažili hledat společnou řeč. Ve druhé desetiminutovce se dařilo zejména Tikalskému a pozadu nezůstal ani Baco. Ve zbytku druhé čtvrtiny se na hřiště znovu dostali všichni hráči a i když to občas v souhře zaskřípalo, dostaly se Domažlice do vedení 60:27. Na začátku druhé půle hra pokračovala se stejném rytmu. Po čtyřech minutách však na domácí padla chvilková střelecká krize, která společně se zlepšenou hrou Klatov znamenala zastavení růstu skóre. Třetí čtvrtinu vyhrála Jiskra jen 16:14. Klidný průběh poslední čtvrtiny, kdy byly Domažlice na hřišti znovu pánem, narušila jen technická chyba, kterou sudí udělili Tomáši Tikalskému, za komentář jejich výroku.

Statistika: fauly: 25 – 17, trojky: 5 – 1, TH: 25/17 – 28/15, střelci Jiskry: Tikalský 19/1, Podestát 14/2, Mrštík 11/1, Blacký 9, Vorlíček, Bauer a Baco po 8, Kozina 7, Šnobl a Hrubý po 4, Prettl 2