Slavoj BK Litoměřice vs. Jiskra Domažlice   74:58 (15:7, 28:29, 49:40)

Řecko – římský zápas s basketbalovým míčem Nešťastně vstoupili do své první sezony ve II.lize basketbalisté Jiskry Domažlice, svazováni nervozitou a neustále pronásledováni vlastními hrubkami prohráli v Litoměřicích 74:58. V základní sestavě se objevili Kozina, Podestát, Šnobl, Blacký a Prettl, první minuty zápasu se však Jiskře vůbec nepovedly. Střelecká nemohoucnost Domažlic vedla k tomu, že vůbec první bod Jiskry zaznamenal až v páté minutě Josef Prettl, který proměnil jednu šestku a snížil na 6:1. Domácí rozhodně nehráli v rukavičkách a některé zákroky připomínali americký fotbal, basketbalově však také nešlo o bůhvíjaké utkání, takže první desetiminutovka skončila pro Jiskru přijatelným rozdílem 15:7. Tvrdá, někdy až brutální hra Litoměřic sice měla své oběti, Michal Podestát několik minut nemohl hrát kvůli roztržené bradě a Pepovi Hrubému domácí zlomili nos, ale Jiskra se ve druhé desetiminutovce přizpůsobila domácím, zpřesnila rozehrávku i rychlé protiútoky a najednou to byli hosté, kteří tahali za delší konec. Nic nebyly domácím platné dva oddechové časy během pěti minut, trojkou Michala Podestáta z konce čtvrtiny se Jiskra dostala do poločasového vedení 28:29. Jenže na začátku druhé půle hosté nedokázali zužitkovat psychickou výhodu získanou ve druhé čtvrtině a díky vlastním chybám, ale zejména díky do očí bijícím přehmatům rozhodčích se opět dostali do role dotahujícího mužstva. Třetí čtvrtinu prohrály Domažlice 21:11, ale Michal Podestát trojkou současně s klaksonem přece jen vykřesal pro Jiskru jiskřičku naděje, když snížil na 49:40. Měla- li však Jiskra na konci třetí čtvrtiny nějakou šanci na bohatší bodový zisk, tak během prvních tří minut ji definitivně ztratila. Individuální chyby a utápění se ve složitých kombinacích hrálo do not domácímu Slavoji, který se rychle dostal do vedení 63:43, a o zápasu bylo rozhodnuto. Pak se sice Domažlice trochu zvedly a i rozhodčí se vrátili zpět k pískání „roviny“, ale na víc než na snížení na rozdíl šestnácti bodů, to nestačilo.

Statistika: Rozhodčí: Poživil, Hejnic. Komisař: Schödlbauer. Fauly 26: 23. Trojky 4:2. Trestné hody 20/12: 24/13. Střelci Jiskry: Podestát 14/2, Tikalský 10, Mrštík 10/1, Blacký 7, Prettl 6, Baco a Hrubý 4, Kozina 2, Šnobl 1, Kopic, Bauer