BK České Budějovice vs. Jiskra Domažlice   90:69 (20:15, 34:28, 63:51)

Na poslední dva zápasy jsme odjížděli plni odhodlání porvat se o postup do play off, stejně tak ovšem i Plzeň, která se na tyto poslední dva zápasy řádně posílila hostujícími hráči z USK Praha. Nám by účast v horní osmičce zajišťovali výhry buď v sobotu i v neděli, bez ohledu na ostatní zápasy. V jiném případě bychom museli čekat na to jak dopadnou zápasy Plzně. Náš zápas v Českých Budějovicích nezačal podle našich představ.I přes to, že jsme se důkladně připravovali na hru soupeře i na jejich inividuální hru a činnost. V prvním poločase jsme pokračovali ve standartu, který nás zastihl při zápase v Plzni, největší problém byl obranný doskok. Sooupeři se nedařila střelba, ale jejich útočný doskok, byl velmi dobrý zvláště u Roberta Landy, který doskočil velkou spoustu míčů. V těchto momentech nám chyběla větší bojovnost a kus srdíčka, myslím si, že kdybychom tento moment zvládli herně lépe, měli jsme šanci soupeři odskočit a poločas vyhrát. Postupně jsme přešli na zónovou obranu, která soupeři dělala přeci jenom větší problémy a nám se podařilo zlepšit obranný doskok. Až do poloviny třetí čtvrtiny kdy byl stav 45:42 pro domácí jsme hráli na kontakt, ale rozhodla osmá minuta, kdy nám soupeř po našich chybách nastřílel tři trojbodové koše a odskočil na rozdíl dvanácti bodů. Od začátku poslední čtvrtiny jsme již museli zariskovat a na soupeře zatlačit i za cenu vyfaulování klíčových hráčů - Lukáše Šnobla a Davida Zdeňka.Po jejich odchodu, jsme zápas už jen dohrávali a soupeř ho ještě v poslední minutě kosmeticky upravil. Z hráčů soupeře mě zajal Ondřej Procházka na postu sředního rozehrávače a Robert Landa ve hře pod košem. Oba nám dali dohromady padesát bodů, k nim se ještě svými trojbodovými pokusy přidal Tomáš Budínský a to rozhodlo o naší prohře. Nevím jestli naše hráče natolik svazovala nervozita, ale kluci se na palubovce nedokázali zdravě naštvat a bojovat o horní osmičku, zápas odehráli, ale nehráli jako o život a z toho jsem byl trochu zklamán. Po zápase jsme věděli, že Plzeň v Jindřichovo Hradci vyhrála, takže zklamání bylo o to větší. Naší poslední nadějí, bylo v neděli vyhrát a doufat, že Plzeň podlehne Budějovicím. Tato matematika, by nás ještě do play off dostala.

za Domažlice: Šnobl 2, Prettl 2, Zdeněk 16/4, Formánek 11, Podestát 4, Blacký Jiří 26/1, Blacký Jan 8/1. Fauly - 24 Trojky - 6 TH - 19/15 - 79% za České Budějovice: Procházka 26/3, Dvořák 3, Zachrla 8/2, Landa 24, Budínský 18/4, Kiselica 5, Důra 6. Fauly - 24 Trojky - 9 TH - 28/21 - 75%