BK Chomutov vs. Jiskra Domažlice   90:66 (24:13, 45:32, 67:43)

Zlepšený výkon body nepřinesl Los druhého kola II.ligy basketbalistů přisoudil Domažlicím těžkého soupeře, sestupující celek z Mattoni NBL BK Chomutov. Ze sobotního tvrdého zápasu v Litoměřicích si Jiskra odnesla řadu šrámů. Tomáš Tikalský horko těžko rozcvičoval naražený stehenní sval, Pepa Hrubý doufal, že tentokrát neschytá žádnou ránu do zlomeného nosu a Michala Podestát omezovaly tři stehy na bradě. V základní pětici udělali trenéři Janiurek s Murinem oproti sobotě jednu změnu, Kozinu nahradil Hrubý, který zaujal pro sebe netypickou pozici křídla. Jenže úvod zápasu Jiskra znovu zaspala, hostující hráče vysvobodil až oddechový čas v páté minutě za stavu 10:0. Od té doby však Jiskra byla domácím více než vyrovnaným soupeřem. Náskok domácích přestal narůstat a po deseti minutách vedl Chomutov 24:13. Když v úvodu druhého dějství snížil Jiří Blacký na 24:15, vypadalo to, že se Jiskra na svého soupeře dotáhne, následující minuty však ukázaly, že to nebude tak jednoduché. Za další tři minuty už domácí opět vedli bezpečným náskokem 30:15. Jenže hra byla ve druhé čtvrtině jako na houpačce. Ani jeden z týmů nedokázal udržet aktivitu na svojí straně. Nejlépe to dokumentuje situace ze závěru druhé čtvrtiny: tři minuty před koncem domácí vedli už o dvacet bodů a přesto v poločase svítilo na ukazateli skóre 45:32. Druhou část hry vyhráli domácí jen 21:19. Zvláště v této části hry však domažličtí basketbalisté ukázali velkou morální sílu, protože zastavit lavinu domácích útoků nebylo jednoduché, Chomutov totiž disponoval znatelnou výškovou převahou. Bohužel start druhé půle Jiskře znovu nevyšel. Domácí se celý zápas opírali o hru zkušeného pivota Milana Doksanského a Američana černé pleti Davida Herrona. Právě tuto dvojici po změně stran vhodně doplňoval vytáhlý dorostenec Martin Kalicher a výsledkem spolupráce převážně těchto tří hráčů bylo vedení Chomutova 67:43. V podobném duchu se nesly i první minuty poslední desetiminutovky. Severočeši se prosazovali hlavně z pod koše a jejich náskok narostl ve 33.minutě až na 75:45. Pohled na hrozivý náskok domácích však hráče Domažlic opět nabudil, ti přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a znovu ukázali, že i jeden z nejlepších celků druhé ligy pro ně není nepřekonatelným soupeřem. Skvělé minuty na konci utkání prožil Michal Podestát, který ze svého obránce udělal několikrát doslova sochu a devíti body v posledních dvou minutách snížil na konečných a přijatelných 90:66.

Statistika: Rozhodčí: Znamínko, Šmíd. Fauly 24:22. Trojky 5:5. Trestné hody 24/16: 18/15. Střelci Jiskry: Blacký 23, Podestát 13/1, Mrštík 13/1, Šnobl 6/2, Baco 6, Kozina 5/1, Hrubý, Prettl, Kopic, Tikalský, Bauer