Jiskra Domažlice vs. BKS České Budějovice   120:124p (32:27, 68:49, 88:74, 104:104)

Dokonalý obrat zápasu předvedli v sobotu večer v domažlické sportovní hale basketbalisté BSK České Budějovice. Domácí Jiskra měla svého soupeře „na lopatě“, ve 21. minutě zápasu vedla již o 24 bodů, přesto nakonec odcházeli domažličtí borci do šaten se sklopenými hlavami. Utkání začalo velmi zostra. Jiskra se rychle dostala do vedení 7:0 (Zdeněk 5/1, Jan Blacký 2), České Budějovice však stejně rychle snížili dvěma trojkami na 7:6. Podobná neuvěřitelná přestřelka pokračovala i v dalších minutách a k potěšení více než pěti stovek diváků v ní měli navrch domácí. V sedmé minutě zvýšil trojkou Lukáš Šnobl již na 26:11, jenže Jihočeši v sobotu ukázali, že se jen tak nevzdávají, a do konce čtvrtiny stihli snížit na 32:27. Ve druhé desetiminutovce nasadila Jiskra k trháku. Pestré útočné kombinace domácích braly Budějovicím vítr z plachet a Jiskra na hřišti dominovala. Z palubovky se v tu chvíli jakoby vytratil opěvovaný českobudějovický rozehrávač Procházka a do konce zápasu se už nechytil. Střelecké produkci Domažlic kraloval Jiří Blacký. V úseku mezi 10. a 20. minutou nastřílel soupeři 12 bodů, Michal Podestát přidal dalších 11. Celkově Jiskra nastřílela ve druhé čtvrtině 36 bodů a do druhého poločasu si vypěstovala téměř dvacetibodový náskok. Když se na začátku třetí části hry trefil znovu Jiří Blacký a o chvíli později přidal trojku David Zdeněk, zdálo se, že je o majiteli dvou bodů za vítězství rozhodnuto. Jenže ouha! Budějovice prokázaly obrovskou vůli a touhu po vítězství a začaly ukrajovat bod po bodu z náskoku uspokojených domácích. Jiskra začala ztrácet půdu pod nohama, její akce postrádaly nápad a pohyb. Ve 29. minutě snížil Robert Landa už na 84:74, ale na toto varování ještě stačili zareagovat Prettl s Janem Blackým a vrátili Jiskře alespoň čtrnáctibodový náskok. Na koni však už byli hráči Českých Budějovic a v poslední desetiminutovce to také ukázali. Poprvé do za celý zápas se hosté dostali do vedení minutu před koncem, kdy se náhradník Jakub Důra trefil za tři body na 101:103. Z protiútoku ale odpověděl Jiří Blacký a zdálo se, že zápas spěje k prodloužení. Pořádně ale „nadzdvihli mandle“ celé sportovní hale rozhodčí, když vteřinu před koncem za nerozhodného stavu 103:103 odpískali domácím faul a Robert Landa šel střílet trestné hody. Proměnil jeden a Jiskra měla vteřinu na to, aby s výsledkem něco udělala. Odpovědnost na sebe vzal Jan Blacký, vynutil si faul protihráče a také se postavil na čáru trestného hodu. První šestku neproměnil, ale druhou ano a zápas se za stavu 104:104 musel prodlužovat. V nastaveném čase ale jasně kralovaly České Budějovice. Jiskra bez vyfaulovaných Prettla, Šnobla a Zdeňka nedokázala čelit přesné střelbě zejména Budínského a Důry a podlehla Českým Budějovicím podruhé během dvou týdnů.

Statistika: Rozhodčí: Václav Lukeš, Václav Hanuš. Komisař: Ladislav Jirsa. Fauly: 31 – 27. Trojky: 13 – 14. Trestné hody: 28/19 – 45/36. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 33/2, Podestát 22/3, Jan Blacký 22/2, Zdeněk 16/3, Prettl 14, Šnobl 9/3, Hrubý 4, Huml, Kozina. Nejlepší střelci Českých Budějovic: Landa 35, Budínský 34/8, Kraus 18/3. Diváci: 550.