Jiskra Domažlice vs. BK Jindřichův Hradec   77:62 (30:14, 42:33, 64:47)

Vydřené vítězství ve druhém kole skupiny play – out ve II.lize basketbalistů zaznamenala v neděli domažlická Jiskra. V souboji s aktuálně druhým celkem tabulky sice nepředvedla špičkový výkon, dva body za vítězství však na konto Domažlic nakonec putují. Jako uragán vlétli domácí borci do zápasu s Jindřichovým Hradcem. Po šesti minutách vedli 21:6 a hosté nevěděli kam dřív skočit. Ve zbytku čtvrtiny pak sice Hradec hru vyrovnal, i přesto však Jiskra vedla po deseti minutách slibným rozdílem 30:14. Jenže ve druhé desetiminutovce napodobili domácí sami sebe ze druhého poločasu sobotního duelu. Vázla kombinace, chyběl pohyb a neúčinné individuální akce nahrazovali finální přihrávky. Nejblíže na dostřel se Jihočeši dostali Jiskře v 19. minutě, kdy Filip snížil na 39:31. Třetí čtvrtina už zase patřila domácím. Přestože se borci Domažlic na hřišti stále často míjeli, zlepšili individuální činnosti, hlavně střelbu. Ve třetí čtvrtině dali 4 trojky (2 Zdeněk, Šnobl, Jan Blacký) a celkově ji vyhráli 22:14. V poslední desetiminutovce sice ještě hosté mysleli na zvrat, zůstalo však jen u zbožného přání. Jindřichův Hradec se totiž topil v herní krizi ještě více než domácí, na kterých už bylo tu a tam vidět zlepšení. „Deka“ ze zápasu s Českými Budějovicemi však na Jiskře ležela až do konce zápasu. Nakonec Jiskra Domažlice vítězství nad Jindřichovým Hradcem vydřela. Dva body jsou to velmi cenné. Domácí po sobotním zaváhaní nastupovali do zápasu s tím, že „musí“ a navíc se jim zrovna dvakrát nedařilo.

Statistika: Rozhodčí: Václav Hanuš, Václav Lukeš. Komisař: Ladislav Jirsa. Fauly: 17 – 22. Trojky: 11 – 3. Trestné hody: 19/16 – 15/6. Sestava Jiskry: Zdeněk 17/3, Jiří Blacký 16, Jan Blacký 15/3, Šnobl 9/3, Prettl 8, Kozina 6/2, Podestát 6/2, Hrubý, Huml, Bauer, Vorlíček. Nejlepší střelci Jindřichova Hradce: Mužík 20/2, Filip 11, Houška 8.