VŠB Ostrava vs. Jiskra Domažlice   72:60 (13:14, 37:32, 63:42)

Ani na druhý pokus nepřivezli basketbalisté Jiskry Domažlice z Ostravy dva boby za vítězství. Domácí dokázali zužitkovat výraznou výškovou převahu a Domažlice přehráli hlavně pod košem. Úvod utkání zastihl Jiskru ve výborném rozpoložení. Přesnou střelbou trojek (za šest minut 2x Podestát, 1x Zdeněk) a kombinační hrou si Domažlice vybudovaly až osmibodový náskok (v 7.minutě 6:14) a domácí si museli vyžádat oddechový čas. Po něm se zvedli a rozdíl ve skóre snížili. Ve druhé desetiminutovce sledovala hrstka ostravských diváků zcela jiný basketbal. Domácí začali proměňovat „druhé šance“ získané úspěšnými útočnými doskoky a během pěti minut se dostali do vedení 27:18. Střeleckou převahu domácích ukončil až time - out Jiskry a střídající hráči. Mezi nimi vynikal Petr Vorlíček, který si po rozpačitém příchodu na hřiště připsal tři útočné doskoky v jedné minutě a v závěru poločasu s ledovým klidem proměnil dvě šestky. Pár vteřin před koncem ještě přidal trojku Jan Blacký a zdálo se, že je Jiskra z nejhoršího venku. Třetí čtvrtina však Domažlice z nadějného rozpoložení rychle probrala. Ostrava předvedla pár rychlých protiútoků a hra Domažlic se na pár minut sesypala jako domeček z karet. Domácí vypadli z rozjetého vlaku až po sedmi minutách, to už ale vedli 60:38. Celkově prohrála Jiskra třetí část hry 26:10 a měla zaděláno pěknou ostudu. Jenže v poslední desetiminutovce se hostující borci probrali a ve velkém stylu se vrátili do zápasu. Trenér Janiurek v závěru zápasu šetřil opory Jana Blackého, Zdeňka a Šnobla. Vyfaulovaný už byl Prettl a se čtyřmi osobními chybami seděl na lavičce kapitán Jiří Blacký. Hráči na hřišti se však se svojí šancí vyrovnali znamenitě. Jiskra během závěrečných deseti minut povolila domácím jen 9 bodů a upravila konečné skóre utkání na přijatelných 72:60.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Zouhar, Lukáš Kapaňa. Komisař: Josef Emrle. Fauly: 27 – 22. Trojky: 4 – 8. Trestné hody: 22/12 – 26/16. Sestava Jiskry: Podestát 23/4, Jan Blacký 11/1, Zdeněk 8/2, Jiří Blacký 5, Huml a Vorlíček po 4, Šnobl 3/1, Hrubý 2, Prettl. Nejlepší střelci Ostravy: Bohačík 17, Klimánek 15/1, Kresta 10.