BK Jihlava vs. Jiskra Domažlice   55:72 (13:21, 24:36, 45:55)

Jihlavští měli před zápasem o motivaci postaráno. Není to tak dávno, co dostali v Domažlicích pořádný výprask (111:61) a vzpomínky na toto utkání společně s touhou zachránit se hnaly domácí dopředu. Jenže Jiskra si do Jihlavy přijela pro body a od začátku to tak vypadalo. Skóre utkání sice otevřel trojkou Benda, ale o střelbu z dálky se mohla opřít i Jiskra. Mimo jiné díky pěti trojkám (3x Jan Blacký, 1x Zdeněk a Jiří Blacký) vyhráli hosté prvních deset minut nedělního duelu 13:21. Šňůra 11:0 na začátku druhého dějství katapultovala Domažlice do náskoku 13:32. Jiskra byla v těchto minutách na hřišti zcela suverénní. Prosazovala se z dálky (Zdeněk), ale i z pod koše (Jan Blacký, Vorlíček). Jenže právě za stavu 13:32 jakoby se hostující borci vedení zalekli a začali zmatkovat. Domácí v závěru poločasu předvedli sérii 10:2 a znovu se vrátili do zápasu. Největší krize padla na Jiskru na začátku třetí čtvrtiny. V euforii hrající Jihlava postupně stahovala náskok Jiskry, až ve 26. minutě Benda trojkou snížil na 41:42. V ten moment se ale probudil do té doby neviditelný kapitán Domažlic Jiří Blacký. Když bylo týmu nejhůř, nastřílel soupeři 11 bodů!!!, dvě šestky přidal Hrubý a Jiskra největší nápor domácích přestála. Výborný výkon v obraně předvedl Josef Hrubý. Trenéři jej poslali na hřiště se speciálním úkolem – ubránit nejlepšího domácího střelce Marka Bendu. Hrubý tento úkol splnil. Benda vstřelil své poslední body ve 26. minutě a pak už se do konce utkání nedokázal proti těsné obraně domažlického rozehrávače prosadit. Do závěrečné desetiminutovky šla Jiskra s desetibodovým náskokem, který však v basketbalu nic neznamená. Hráči Domažlice však v Jihlavě věděli, za čím jdou a na hřišti pro to udělali všechno. Navíc se mohli opřít o nečekanou oporu Petra Vorlíčka. Ten už v sobotu naznačil zlepšení formy, ale v neděli pod košem kraloval. Ve druhém poločase nastřílel 8 bodů, připsal si však také spoustu doskoků a hlavně dokázal eliminovat nejlepšího domácího pivota Prachaře z A Plus ŽS Brno. Prachař se ve druhé půli zmohl jen na čtyři body. Poslední záchvěv jihlavské snahy přišel v 36. minutě, kdy Sismilich snížil na 55:62, od té doby se však trefovali už jen hosté.

Statistika: Petr Opletal, Martin Janovský. Komisař: Radovan Kunc. Fauly: 20 – 19. Trojky: 9 – 8. Trestné hody: 11/4 – 26/20. Sestava Jiskry: Zdeněk 18/2, Jan Blacký 16/3, Jiří Blacký 16/1, Vorlíček 8, Šnobl 6/2, Podestát 4, Prettl a Hrubý po 2. Nejlepší střelci domácích: Benda 17/3, Kos 13/4, Prachař 12.