Slavoj BK Litoměřice vs. Jiskra Domažlice   60:71 (19:18, 25:36, 43:56)

Další důležitý krok k záchraně ve II.lize udělali v sobotu v podvečer basketbalisté Jiskry Domažlice. Na půdě Litoměřic sice v úvodu trochu tápali, ale s přibývajícím časem dostali zápas pod kontrolu a radovali se ze čtvrtého vítězství venku v sezoně. Začátek utkání zastihl Domažlice v nedbalkách. Jiskra hrající stále bez zraněného Formánka nedokázala doskakovat míče pod vlastním košem, což trestal zejména vysoký domácí kapitán Chlupsa. Po oddechovém čase v páté minutě se ale svěřenci trenérů Janiurka a Murina dostali do tempa a Prettl minutu před koncem první desetiminutovky dostal Domažlice poprvé do vedení, přesto úvodní dějství Jiskra o bod prohrála. Pořádně pod kotlem zatopili domažličtí basketbalisté v prvních minutách druhé čtvrtiny. Domažlice hnány asi třemi desítkami nadšených příznivců nasázely domácím 14 bodů v řadě (Jan Blacký 7/1). Zároveň Jiskra zvýšila soustředění v obraně a Litoměřice docílily prvních bodů až v sedmé minutě této části hry. Celkem nastřílel Slavoj hostům mezi 11. a 20. minutou jen šest bodů! Na úvod druhé půle poslali trenéři znovu základní sestavu, která dokázala navýšit náskok Jiskry až na 18 bodů. Velký prostor na palubovce pak mohli dostat střídající hráči, z nichž někteří se na hřišti objevili už ve druhém dějství, a všichni nasbírali vysoký počet odehraných minut. Výjimkou v kolotoči častého střídání byl v sobotu Jan Blacký, který hrál s obrovskou chutí. Sbíral soupeřům míče, doskakoval, střílel trojky, zdolával domácí obranu překvapivými úniky a rozdával spoluhráčům přesné přihrávky. Celý zápas se nehrál bůhvíjaký basketbal a nic se na tom nezměnilo ani na konci utkání. Přestože Litoměřice prohrávali jen o deset, dvanáct bodů, nenašly síly na závěrečný nápor, kterým by se pokusily strhnout vývoj zápasu na svoji stranu.

Statistika: Rozhodčí: Jaroslav Poživil, Pavel Šmíd. Komisař: Fořt. Fauly: 29 – 22. Trojky: 1 – 5. Trestné hody: 18/10 – 36/24. Sestava Jiskry: Jan Blacký 23/3, Jiří Blacký 15, Prettl 8, Zdeněk 7/1, Bauer 6, Šnobl po 5/1, Hrubý 3, Podestát 2, Vorlíček a Kozina po 1, Huml.