BK Jindřichův Hradec vs. Jiskra Domažlice   90:79 (22:25, 38:42, 63:53)

Oslavu definitivního udržení druhé ligy musí basketbalisté Jiskry Domažlice zatím odložit. První z pěti mačbolů, v krásné jindřichohradecké hale, totiž neproměnili. Trenéři domažlického celku zařadili uzdraveného Formánka do základní pětky a nepotvrdili tak předzápasové spekulace o šetření tohoto borce. Jiskra naplňovala roli favorita hned od prvních okamžiků. Po trojce Zdeňka v šesté minutě vedli hosté 6:13 a jen kvůli vlastním chybám přišli o nadějnější vedení po první čtvrtině. V té střelecky zaskvěl David Zdeněk, který nastřílel Jindřichovu Hradci 13 bodů (3 trojky). Domažlice měly navrch i ve druhé desetiminutovce. Do té sice už nastoupil nejlepší rozehrávač domácích, opozdilec Šverma, ale na hře Hradce to zpočátku nebylo příliš znát. Bohužel Jiskra několikrát promarnila šanci zvýšit svůj náskok na více než deset bodů, navíc domácí v poslední vteřině vstřelili nesmírně šťastnou trojku a tak i do druhé půle vstupovaly oba celky s téměř rovnocennými šancemi na úspěch. Jindřichův Hradec hrál zápas o bytí a nebytí, kdyby Jiskře podlehl, měl už jistotu sestupu ze II.ligy. Že mají domácí nůž na krku, se projevilo po změně stran. Hradečtí byli najednou u všech míčů dřív, získávali více doskoků a co bylo nejdůležitější – dokázali svoji převahu přetavit i ve výraznější vedení. Třetí část hry vyhráli domácí 25:11 a akcie Jiskry Domažlice výrazně klesly. Také poslední čtvrtina utkání se odehrála v režii domácího celku. Jiskra měnila styl obrany i sestavu na hřišti, na rozjeté domácí to ale nestačilo. V utkání se totiž nedařilo vůbec nikomu. Jiskra tentokrát postrádala hráče, který by svým výkonem strhl ostatní. Nasazení a bojovnost se do hry hostů dostaly až tři minuty před koncem za stavu 82:64. Michal Podestát ještě dvěma trojkami v předposlední minutě snížil na 84:76, taktické fauly Domažlic ale domácí zvládli potrestat a radovali se zaslouženého vítězství. Tečku za utkáním udělal Josef Hrubý, který trojkou z vlastní poloviny hřiště ještě snížil, byla to však jen domažlická labutí píseň.

Statistika: Rozhodčí: Petr Hruška, Michal Komprs. Komisař: Viktor Sotolář. Fauly: 22 – 23. Trojky: 9 – 12. Trestné hody: 27/15 – 19/13. Sestava Jiskry: Podestát 19/5, Zdeněk 18/4, Jiří Blacký 18/2, Formánek 15, Hrubý 5/1, Jan Blacký 3, Vorlíček 1, Šnobl, Huml, Kozina.