Jiskra Domažlice vs. BK Jihlava   111:52 (29:12, 48:22, 81:42)

V roli velkého favorita nastoupila Jiskra Domažlice do sobotního zápasu s Jihlavou. Tuto skutečnost ještě umocnil fakt, že z Jihlavy do Domažlic dorazilo jen pět basketbalistů. Navíc Jiskra stále bojovala s stvrzení II.ligy na příští sezonu. Do základní sestavy Domažlic se tentokrát prosadili Šnobl, Jan Blacký, Zdeněk, Formánek a Jiří Blacký a Jiskra od začátku zatlačila na pilu a v krátké době si vybudovala bezpečný náskok. První koš Jihlavských vstřelil až v 6. minutě kapitán mužstva Tůma a přestože byl jeho koš tříbodový, znamenal jen kosmetickou úpravu výsledku. Nezvykle brzy se díky vývoji utkání dostali na hřiště i hráči lavičky, takže už ve druhé desetiminutovce měly Domažlice na palubovce pětici, z níž ani jeden hráč nenastoupil v základní sestavě. Diváci ale i přes častá střídání sledovali stále stejný obraz hry. Domácí svůj tlak čas od času umocnili pokusem o celoplošnou obranu, Jihlava se prosazovala sporadicky. Na začátku druhé poločasu sledovala sportovní hala s němým úžasem skvělý střelecký výkon Michala Podestáta. Během prvních tří minut druhé půle nasázel soupeři deset bodů (2 trojky) a zaokrouhlil svůj osobní účet na 20 bodů. Pak se na chvíli odmlčel, ale bylo to jen ticho před bouří. Do konce zápasu stihl Podestát ještě dalších pět trojek a celkově tak nastřílel Jihlavě málo vídaných 35 bodů, z toho 9 trojek a s fantastikou úspěšností 82%. Když Michal Podestát opouštěl palubovku dočkal se zaslouženého aplausu. V poslední čtvrtině se utkání už jen dohrávalo. Hranici sta bodů pokořil agilní Kozina, ani Jihlava však nerezignovala na útočení. Pět statečných borců z Vysočiny hrálo s nasazením až do konce a některé jihlavské útočné kombinace sportovně ocenilo i domácí publikum. O vítězi však už bylo dávno rozhodnuto, Domažlice porazily Jihlavu 111:52 a nastříleli tak svému soupeři na vlas stejně bodů jako v základní části druhé ligy.

Statistika: Rozhodčí: Václav Hanuš, Michal Pipta. Komisař: Jiří Fořt. Fauly: 13 – 10. Trojky: 14 – 3. Trestné hody: 4/2 – 4/1. Sestava Jiskry: Podestát 39/9, Formánek 15/1, Jiří Blacký 14, Kozina 11/1, Jan Blacký 10/2, Prettl 8, Šnobl 6/2, Hrubý a Bauer po 3, Huml 2, Zdeněk. Sestava Jihlavy: Tůma 15/1, Hildemann 13/1, Schober 9, Králík 8, Procházka 7/1.