Jiskra Domažlice vs. VŠB Ostrava   103:84 (23:15, 42:32, 71:60)

Jiskra Domažlice, nováček druhé ligy basketbalistů, splnila předsezonní cíl a udržela se v soutěži i pro příští rok. Dvě kola před koncem už má před Jindřichovým Hradcem náskok čtyř bodů a nemůže skončit hůře než jedenáctá. Zároveň se Domažlice díky dvěma vítězstvím vrátily do čela tabulky skupiny play- out, i když nejbližší pronásledovatelé České Budějovice a Ostrava mají o zápas méně. V základní sestavě udělali trenéři oproti sobotnímu utkání jednu změnu – ne zcela zdravého Zdeňka nahradil střelec Podestát. A byl to právě Michal Podestát, který začal hned v úvodu utkání řádit. Tři útoky po sobě zakončil úspěšnou střelou za tři body a zastavil jej až time-out Ostravy. Ve zbývajícím průběhu čtvrtiny přidal tentýž hráč ještě pět bodů a rozhodující měrou se podílel na vedení Jiskry po deseti minutách 23:15. Ve druhé části hry Ostrava hru ještě více vyrovnala, Domažlice si však udržovali šesti až desetibodový náskok. Přestože se již v sobotu večer rozšířila zpráva o – pro Jiskru důležité – porážce Jindřichova Hradce v Českých Budějovicích, domácí se rvali o každý míč a odměnou jim bylo desetibodové poločasové vedení. Třetí čtvrtinu odstartoval krásným blokem Honza Blacký a určil tak divoký ráz hry. Oba týmy se předháněly ve střeleckých dostizích. Více ze hry však měli domácí. Ve 25. minutě předvedla Jiskra jednu z nejhezčích akcí zápasu. Míč si po trojkovém oblouku rychle přihráli hned tři domácí borci než se dostal k Michalu Podestátovi, který - jak jinak než za tři body – přesně zakončil. Nejvíce bodů v zápase na straně domácích přinesla poslední desetiminutovka. V sestavě na hřišti byl už i David Zdeněk, který se rozhodl, že to zkusí. K vynikajícímu výkonu se nakonec vybičoval celý tým. Hned dvakrát si užíval aplaus publika Josef Prettl. Nejprve v 36. minutě, kdy se prosadil nezvykle trojkou, a o minutu později, když zakončil další rychlou kombinaci Jiskry, přestože byl faulován. Chvíli před koncem pak odmítl pokořit stobodovou hranici a tak se to podařilo až Honzovi Blackému. Poslední slovo však měl zaslouženě nejlepší domácí hráč celého víkendu Michal Podestát, který pár vteřin před koncem zasmečoval a stanovil konečné skóre na 103:84. Jiskra si pak po týdnu nervozity mohla v klidu vydechnout. Po dvou vítězstvích se totiž už může těšit na příští sezonu ve druhé lize.

Statistika: Rozhodčí: Michal Pipta, Václav Hanuš. Komisař: Jiří Fořt. Fauly: 25 – 33. Trojky: 10 – 8. Trestné hody: 38/27 – 28/23. Sestava Jiskry: Podestát 30/7, Jiří Blacký 17/1, Formánek 17, Prettl 13/1, Zdeněk 11/1, Jan Blacký 9, Šnobl 4, Bauer a Kozina po 1, Huml, Hrubý. Nejlepší střelci Ostravy: Pacut 22/3, Bohačík 21/2, Tomáš Ides 12/2.