Jiskra Domažlice vs. Slavoj BK Litoměřice   75:62 (21:13, 43:31, 58:48)

A je to za námi, znělo ze šatny Poslední z neuvěřitelné porce šestatřiceti zápasů sehráli v sobotu dopoledne basketbalisté Jiskry Domažlice. S klidným vědomím hostili již dávno jistého sestupujícího Slavoj BK Litoměřice. Domácí poslali na hřiště při zranění Davida Zdeňka předem snadno odhadnutelnou základní sestavu ve složení Šnobl, Podestát, Formánek a bratři Blačtí. Utkání odstartovalo pravidelné střídání košů na obou stranách a žádný z týmů nebyl schopen soupeři odskočit. Jiskra spoléhala hlavně na osvědčenou spolupráci Jirky a Honzy Blackých, naopak nejnebezpečnějším hráčem Litoměřic byl Tomáš Kiršbaum. Ve druhé desetiminutovce se domácí konečně uvolnili a přestože se na obraně stále projevovalo vědomí posledního zápasu sezony, v útoku dokázaly Domažlice několikrát potěšit oko basketbalového labužníka. V úvodních minutách druhého poločasu však hra upadla do podprůměru. Diváky zvedl ze sedadel až odvážný průnik pod koš Vaška Koziny a znovu nápadité kombinace domácích hráčů číslo 15 a 16, tedy Jirky a Honzy Blackých. Domácí diváci měli poprvé v sezoně možnost obdivovat umění nestárnoucího Ivan Murina, který u týmu figuruje jako hrající asistent trenéra. Murin se na palubovce dlouho trápil a během krátké doby nasbíral čtyři osobní chyby, smetanu v podobě krásných košů slízl až na konci utkání. Dokázal se prosadit proti obrovitému Kiršbaumovi a nakonec nastřílel šest bodů. Jiskra Domažlice nakonec porazila ve svém závěrečném vystoupení Litoměřice 75:62. Po zápase nechyběly v šatně domácího celku ani šampaňské, ani tradiční vítězné doutníky. Viditelně spokojen byl na konci utkání Ivan Murin: „Bylo to příjemné zahrání občas proložené hezkými kombinacemi, takže na konec sezony dobrý zápas.“

Statistika: Komisař: Jiří Kranda. Rozhodčí: Jaroslav Poživil, Pavel Šmíd. Fauly: 21 – 13. Trojky: 5 – 3. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 17/1, Jan Blacký 13/2, Prettl 10, Podestát 10/1, Formánek a Murin po 6, Bauer a Kozina po 4, Šnobl 3, Huml.