Jiskra Domažlice vs. Proton Zlín   84:113 (23:21, 35:52, 63:88)

Jiskra dřela, ale soupeř byl lepší Tři a půl roku ve III.lize držela Jiskra domácí neporazitelnost, hned první zápas v lize II. tuto famózní sérii utnul. Na svědomí to má tým Zlína, který do Domažlic přijel s velmi vyrovnaným kádrem a málo vídanou střeleckou produktivitou. Do první čtvrtiny poslali trenéři Janiurek s Murinem shodnou základní pětku s posledním utkání v Chomutově, tedy Blackého, Prettla, Podestáta, Šnobla a Hrubého a úvod utkání vyšel Jiskře na jedničku, hráči poctivě bránili a dařilo se i v útoku. Domažlice se, hnány plnou sportovní halou, dostaly na konci sedmé minuty zápasu do vedení 19:9, pak se ale hosté probudili a do konce prvního dějství snížili na 23:21. Jako ve zlém snu se pak museli Domažličtí cítit ve druhé desetiminutovce. Náhle domácímu týmu nevycházelo zhola nic. Obrana už pro soupeře nebyla nepřekonatelnou hrází, přihrávky létaly, kam neměly, nedařila se střelba. A Zlín nemilosrdně trestal. Během druhé části hry nastřílel domácím jedenatřicet bodů a dovolil jim jen dvanáct! Sečteno a podtrženo, zatímco po deseti minutách Jiskra vedla o dva body, po dvaceti prohrávala už o sedmnáct. Před začátkem druhé půle ještě domácí věřili v obrat, nebo alespoň ve zkorigování nepříznivého výsledku, ale Zlín nasázel Jiskře během tří minut dvanáct bodů a uštědřil tak domácím definitivní K.O. Jiskra se sice po oddechovém čase trochu vzchopila, ale basketbalová kvalita na straně Zlína už byla naplno znát. Úžasně se k vývoji zápasu postavili diváci. Obecenstvo pochopilo, že se „jejich“ borci snaží, bojují, ale na lepšího soupeře to jednoduše nestačí. Každý koš, nebo dobrý zákrok v obraně přesto ocenilo potleskem a dalo tak jasně najevo, že je s týmem i ve zlém. Naplno se pochopení publika ukázalo po závěrečném hvizdu, Jiskra sice podlehla Zlínu 84:113, přesto se dočkala potlesku! "Doplácíme na individuální chyby. Nemyslím si, že bychom hráli až tak špatně, nastříleli jsme 84 bodů, to je velmi slušné, ale musíme zlepšit obranu. Zlín to sehrál zkušeně, v první čtvrtině si nás nenechal utéct a pak už byli lepší, “ hledal příčiny porážky rozehrávač Jiskry Lukáš Šnobl.

Statistika: Rozhodčí: Jaroslav Egr, Petr Hazdra. Komisař: Josef Matějček. Fauly 31:28. Trojky 6:10. Trestné hody 28/16: 37:27. Střelci Jiskry: Blacký 27, Podestát 17/3, Šnobl 9/3, Mrštík 9, Bauer 8, Prettl 5, Hrubý a Kozina po 4, Baco 1, Kopic.