Jiskra Domažlice vs. VŠB Ostrava   90:84 (29:20, 47:41, 62:64)

Domažlice slaví první vítězství Ve čtvrtém kole II.ligy vybojovali basketbalisté Jiskry Domažlice první vítězství. Enormní nasazení Domažlic odneslo družstvo VŠB Ostrava. Výhra domácího celku se nerodila lehce, ale zarputile bojující tým Jiskry neúnavně povzbuzován znovu velmi slušně zaplněnou sportovní halou šel jasně za svým cílem zaslouženě si připsal dva body. Zdá se, že po čtyřech odehraných zápasech již Jiskra našla optimální složení základní pětice, protože potřetí za sebou nastoupili na úvodní minuty Šnobl, Hrubý, Podestát, Blacký a Prettl. Vstup do utkání znovu zastihl Domažlice v dobré pohodě a v sedmé minutě vedla Jiskra již 21:5, ale na rozdíl od sobotního duelu si domácí náskok udrželi až do konce první čtvrtiny. Také díky čtyřem trojkám vedli Domažličtí po deseti minutách 29:20. Vyrovnané utkání plné nekompromisních osobních soubojů o každý míč pokračovalo i po přestávce. Nejprve Ostravští snížili, ale Jiskra díky několika rychlým košům vedení udržela a v poločase se na svého soupeře dívala s šestibodovým odstupem. První minuty po poločasové přestávce znovu Jiskra nezvládla a dostala v rychlém sledu pět bodů, jenže tentokrát se domácí borci vzpamatovali včas. V následujících minutách Jiskra Ostravu jasně přehrála a dostala se do vedení 60:50. Učebnicovou bojovnost předvedli hráči domácího týmu ve 26.minutě: dvakrát za sebou skočili pro míč do autu, ten se pak dostal k Václavu Kozinovi, který vstřelil trojku. V posledních minutách třetího dějství však padla na Domažlice krize, rázem byl z vedení 60:50 stav po třiceti minutách 62:64 a Jiskra se dál musela strachovat o výsledek. Naštěstí doslova po několika vteřinách poslední desetiminutovky vyrovnal Michal Podestát. Nerozhodný stav vydržel další tři minuty, ale jen do té doby, než dal trojku Pavel Mrštík. Krátce po něm se totiž za tři body trefil i Michal Podestát a Domažlice se dostaly do trháku. Ostrava však stále kousala a pomyslný „chléb“ se lámal až tři minuty před koncem. Hráči Jiskry však udrželi chladnou hlavu nezměrnou bojovností dotáhli zápas do vítězného konce.

Statistika: Rozhodčí: Hazdra, Egr. Komisař: Matějček. Fauly 26:28. Trojky 9:6. Trestné hody 27/19: 24/18. Střelci Jiskry: Podestát 27/3, Prettl 18, Blacký 14, Šnobl 9/3, Mrštík a Hrubý po 6/1, Bauer 6, Kozina 4, Baco, Kopic.