BC Kolín vs. Jiskra Domažlice   97:70 (28:13, 52:28, 74:49)

Jiskra jela na palubovku finalisty loňského play – of II.ligy z Kolína v roli outsidera s cílem pokusit se překvapit, ale zkušení domácí drama nepřipustili. Zatím všechny zápasy na venkovních hřištích Jiskra začala velmi špatně a ani v Kolíně tomu nebylo jinak. Po osmi minutách vedli domácí 21:7 a Domažlice se znovu ocitly v nepříliš lichotivé roli dotahujícího mužstva. Čerstvá posila mužstva Jiří Formánek nejprve pozoroval hru mužstva z lavičky a na palubovku se dostal poprvé v šesté minutě, ale svazovala ho přehnaná nervozita z prvního duelu v domažlickém dresu. Bohužel druhé dějství se opět odehrávalo pod taktovkou domácích, kteří si udržovali bezpečný náskok. Jestliže Kolín táhl v prvních deseti minutách ostrostřelec Vojtěch Synáček, který dal za deset minut 14 bodů (4 trojky), tak ve druhé desetiminutovce se přidali i další domácí opory, kapitán Radek Rychtera, Václav Šmíd, či rozehrávač Ondřej Chwaszcz. Bohužel hostujícímu celku se nevydařil ani úvod druhé půle, ve 25.minutě zvýšil domácí Synáček, jak jinak než trojkou, na 63:34 a s Domažlicemi to nevypadalo dobře, ale zlepšený výkon Jiskry ve zbytku zápasu uchránil hostující celek od debaklu. Přestože se mužstvu nedařilo, předvedl ve 38.minutě krásný basketbalový moment rozehrávač Josef Hrubý. Zničehonic poslal naslepo přesnou přihrávku pod koš, kterou zpracoval Tomáš Tikalský a proměnil ji ve dva body. V poslední části hry trenér Janiurek záměrně šetřil některé opory, ale přesto už náskok Kolína výrazněji nenarostl. Krátce po utkání zhodnotil vystoupení Jiskry v Kolíne pivot Jiří Formánek: „Největší rozdíl mezi mužstvy byl v sehranosti. Za Kolín hraje stejná sestava už řadu let a hráči o sobě velmi dobře ví. Věřím ale, že i my se během dalších tréninků sehrajeme a budeme předvádět lepší výkony.“

Statistika: Rozhodčí: Jaroslav Poživil, Ivan Matějek. Komisař: Petr Buršík. Fauly: 20 – 29. Trojky: 12 – 5. Trestné hody: 34/17 – 15/7. Střelci Jiskry: Formánek 12, Podestát 12, Mrštík 11/3, Tikalský 8, Šnobl 6/2, Prettl 5, Hrubý a Blacký po 4, Baco 3, Kopic a Kozina po 2, Bauer 1.