BK Pardubice B vs. Jiskra Domažlice   91:69 (30:14, 52:33, 70:51)

O lepší výsledek přišla Jiskra v sobotu kvůli špatnému prvnímu poločasu. Zjednodušeně napsáno: Pardubicím stačila v nedělním zápase jedna čtvrtina. Prvních deset minut totiž hosté prohráli o šestnáct bodů a Jiskra se znovu ani jednou v celém zápase nedostala do vedení. Domažlice nastoupily s neobvyklou základní pětkou. Na křídlo se vysunul Jiří Blacký a výškovou převahu pod košem zajistili týmu Prettl s Formánkem, domácí však byli v útoku velmi pohybliví a i tuto překážku dokázali překonat. Od druhé čtvrtiny se však obraz hry změnil. Jiskra začal soustředěněji bránit a držela s Pardubicemi krok, na zmenšení rozdílu ve skóre to ale nestačilo. Jiří Formánek sice několikrát domácí hráče doslova zesměšnil nádherným blokem, co to ale bylo platné, když pak Jiskra na druhé straně nedokázala vstřelit koš. Impotenci v útoku nejlépe vystihuje statistika střelby z pole: V prvním poločase 11 pokusů/ 2 koše, žádná trojka. Vyrovnanou partii sehrála Jiskra se svým soupeřem i ve druhém poločase, střeleckou mizérii protrhli trojkami Jiří Formánek a Michal Podestát, ale výrazný náskok z prvního dějství se v konečném účtování ukázal jako rozhodující. Zklamání po zápase doslova čišelo ze všech hráčů, jedním z nich byl i Josef Prettl: „Je velká škoda, že jsme prohráli. Stejně jako včera nám utekl začátek a když jsme se probrali, tak jsme po zbytek zápasu hráli vyrovnaně. Ale hodně to mrzí.“ Další nedostatky v hře Jiskry našel kapitán mužstva Jiří Blacký: „Musíme se víc sehrát, zvyknout si na sebe. Dáme třeba Jirkovi Formánkovi míč pod koš a další čtyři čekají, co udělá. Musíme si víc navzájem pomáhat.“ V podobném duchu hovořil i trenér Jiskry Miroslav Janiurek: „To co jsme chtěli hrát my, předváděl soupeř. Aktivní obrana s tlakem na míč a v útoku výměny postů a rychlé předávání míče. Byl to zas krůček dopředu, Jirka Formánek ukázal, že bude určitě přínosem, ale musíme se naučit ho lépe využívat.“

Statistika: Rozhodčí: Janovský, Opletal. Komisař: Kyjovský. Fauly: 25 – 15. Trojky: 8 – 2. Trestné hody: 9/5 – 23/15. Střelci Jiskry: Formánek 18/1 (13 doskoků), Podestát 17/1, Blacký 16, Prettl 6, Hrubý 5, Bauer 3, Mrštík a Kozina po 2