Jiskra Domažlice vs. Sokol Vyšehrad   81:119 (24:29, 44:61, 66:84)

Dobrý výkon Jiskry na body nestačil Až do třetí minuty závěrečné desetiminutovky držela Jiskra s velkým favoritem zápasu krok, pak ale přišla o vyfaulovaného Prettla a vyloučeného Formánka a její hra se rozsypala jako domeček z karet. Trenér Janiurek poslal do základní pětky znovu oba rozehrávače – Šnobla i Hrubého a začátek utkání potvrdil, že měl šťastnou ruku. Vyšehrad sice naplnil zvěsti o skvěle útočně hrajícím týmu, ale za domácí se trefovali Formánek, Blacký a Podestát, takže Jiskra hrála vyrovnanou partii. Ve druhém dějství se ale rozehrál k velkému výkonu Ladislav Malý, rozehrávač Sokola Vyšehrad. Během prvních čtyř minut druhé části hry nastřílel 11 bodů a dostal svůj celek do vedení 43:29. Po time – outu na něj sice Domažlice našly zbraň, ale už bylo pozdě. Hosté se dostali do tempa a deptali Jiskru smrtící střelbou ze všech pozic. Domažlice se v těchto chvílích držely ve hře díky výborným trestným hodům (ve druhé čtvrtině 9/9). Po obrátce domácí svůj výkon rapidně zlepšili a pomalu začali stahovat své manko, ale úsek mezi 23. a 24.minutou prohráli 0:7 a tento chvilkový výpadek způsobil, že i třetí čtvrtinu vyhráli hosté, byť jen o bod. Poslední desetiminutovku začali Domažličané opět slibně - Lukáš Šnobl snížil trojkou na 69:86. Jenže za malou chvíli musel po páté osobní chybě vystřídat Prettl a pak domácí přišli i o Formánka. Ten nevydržel neustálé osekávání, držení, strkání a tahání za dres a ve snaze udělat si po doskoku prostor zasáhl loktem do nosu pivota Vyšehradu Vladimíra Junka. Následovalo vyloučení do konce zápasu a odchod do šatny. Jakmile Formánek s Prettlem odešli ze hřiště, domácí nevěděli, co hrát. Posledních sedm minut prohráli 12:33 a doslova tragická byla závěrečná minuta celého utkání, kterou Vyšehrad vyhrál 10:0. Vysoké skóre na první pohled klame, ale Jiskra hrála 33 minut vynikající basket a favorit se musel mít neustále na pozoru, protože domácí byli stále nebezpeční. Pro pět osobních chyb musel hřiště opustit Josef Prettl: „Nebylo to nejhorší, protože soupeř byl kvalitní. Trápí nás ale obrana, nemůžeme doma dostat 120 bodů, to prostě nejde. Diskvalifikující chyba pro Jirku Formánka byla asi správná, ale málokdo už vidí, že tam všechny pivoty tahají za dres, za ruce a drží nás. A kolik na Jirku bylo zapískáno faulů?“ Zcela vyčerpaný byl po zápase i Josef Hrubý: „Zase jsme vydrželi hrát jen deset minut. Ve druhé čtvrtině nám Vyšehrad utekl a už jsme bohužel nenašli psychické síly na zvrat.“ Nejlepším střelcem domácích byl Jiří Formánek, ke smůle Jiskry utkání nemohl dohrát: „Soupeř byl lepší, měl úžasnou střelbu a vyhrál zaslouženě. Dost se teď vnitřně peru s tím mým faulem.“

Statistika: Rozhodčí: Roman Šikner, Michal Pipta. Komisař: Schödlbauer. Fauly: 25 – 22. Trojky: 4 – 8. Trestné hody: 21/19 – 29/21. Střelci Jiskry: Formánek 24, Blacký 16, Podestát 13/1, Šnobl 6/2, Hrubý 6/1, Tikalský a Bauer po 6, Prettl 4, Kozina. Nejlepší střelci Vyšehradu: Burda 32/4, Malý 30/3, Beníšek 15/1