Jiskra Domažlice vs. BK Sadská   96:106 (22:21, 48:50, 69:77)

Rozhodly zkušenosti Další krásný zápas sehráli basketbalisté Jiskry Domažlice ve II.lize. Jen málo chybělo k tomu, aby zaznamenali druhou výhru v soutěži. Předvedený výkon však oprávněně dodává optimismus do dalších zápasů. Začátek zápasu zastihl Jiskru ve výborném rozpoložení. Agresivní obrana, rychlé protiútoky i přesná střelba z dálky vedly k tomu, že na konci páté minuty zvýšil Michal Podestát trojkou už na 18:8 a Sadská musela sáhnout po oddechovém času. Po něm sice hosté zaznamenali šňůru jedenácti bodů, ale závěr čtvrtiny znovu zvládla lépe Jiskra a zaslouženě o pauze vedla 22:21. Ve druhé desetiminutovce se Sadská rozstřílela, během pěti minut dala čtyři trojky, zničehonic vedla 29:37 a byly to Domažlice, které si musely brát time – out. Naštěstí se ale neopakoval tradiční scénář druhých čtvrtin, kdy Jiskra nechá soupeře odskočit a rozdíl už nedotáhne. V 17.minutě Jiří Formánek vyrovnal na 39:39 a až do konce poločasu se týmy střídaly ve vedení. Úvod třetí desetiminutovky náramně vyšel Sadské, nejdřív Palatinus vystihl nepřipravenost obrany a o chvíli později po dvou trojkách Roberta Tomase už Sadská vedla 54:62. Jiskra se pak vzchopila, ale čtyři body hostí v poslední minutě čtvrtiny rozhodly o výsledku po třiceti minutách 69:77. V posledním dějství to už po několika brejcích hostů vypadalo na jasnou koncovku, ale Domažlice ukázaly vůli po vítězství a zápas „nezabalily“. V 39.minutě se Jiskra díky trojkám Šnobla a Koziny dostala na rozdíl 89:97 a o minutu později Lukáš Šnobl další trojkou snížil na 94:101, ale zkušení hosté, kteří disponují nejstarším kádrem ve II.lize, si už vítězství vzít nenechali. Nutno sportovně podotknout, že Jiskra hrála dobře, soupeř však byl lepší. Jiskra Domažlice sehrála s favorizovanou Sadskou více než vyrovnaný duel. Doufejme, že na předvedený výkon domažličtí basketbalisté dokáží navázat a že jim kvalitní soustředěná hra přinese i další vítězství. Jedním z hrdinů dramatické koncovky zápasu byl autor čtyř trojek Lukáš Šnobl: „Hráli jsme skvělý zápas, chybělo jen kousek štěstíčka. Asi ve druhé čtvrtině byl úsek, kdy jsme v rychlém sledu za sebou dostali čtyři trojky, Sadská si vybudovala osmibodový náskok a ten prakticky udržela až do konce.“ Zápas zhodnotil i Ivan Murin: „Odehráli jsme velmi slušný zápas, bylo to drama až do konce s nešťastným koncem pro nás. Ale pořád se zlepšujeme a výsledky určitě přijdou.“

Statistika: Rozhodčí: Michal Pipta a Roman Šikner. Komisař: Schödlbauer. Fauly: 27 – 26. Trojky: 10 – 7. Trestné hody: 26/20 – 42/30. Střelci Jiskry: Formánek 23/2, Podestát 17/3, Blacký 17, Šnobl 14/4, Kozina 10/1, Prettl 10, Bauer 5, Hrubý, Tikalský. Nejlepší střelci Sadské: Modr 23/1, Palatinus 17, Jakub Tomas 16.