Jiskra Domažlice vs. Sokol Písek   103:67 (24:21, 45:35, 70:45)

V posledním utkání prvního hracího dne Přeboru Chodska na sebe narazily domácí Jiskra Domažlice a Sokol Písek. Lavička Jiskry poslala do zápasu základní sestavu Baco, Podestát, Kozina, Blacký a Šnobl a v prvních minutách se utkání vyvíjelo podle papírových předpokladů. Ve třetí a čtvrté minutě dal dvě trojky Michal Podestát, kterého o chvíli později napodobil Tikalský a Jiskra vedla 15:8, pak ale Písečtí sáhli po změně obrany a Jiskra si na zónovém defenzivním systému několikrát vylámala zuby. Ve druhé čtvrtině ze chvílemi zdálo, že domácí našli recept na obranu soupeře, ale vždy je v těchto chvílích srazila nějaká vlastní chyba. V poločase svítilo na světelné tabuli skóre 45:35. Jenže do druhé půli domácí doslova vlétli. Rychlými protiútoky rozvrátili zónovou obranu soupeře a navíc zpřesnili střelbu z dálky (3 trojky za čtvrtinu). Výsledkem desetiminutového uragánu bylo skóre 25:10 a celkově po třiceti minutách stav 70:45. Domažličtí trenéři Janiurek s Murinem hodně míchali se setavou již v průběhu zápasu, ale v posledním části hry se na hřišti poprvé sešla pětice složená je z nových hráčů – Šnobl, Mrštík, Tikalský, Baco a Vorlíček.

Statistika: fauly: 19 – 26, trojky: 10 – 11, TH: 33/21 – 16/10, střelci Jiskry: Mrštík 24/2, Blacký 14, Tikalský 13/3, Vorlíček 11, Baco 10, Podestát 10/2, Kozina 8/2, Prettl 4, Šnobl 3/1, Hrubý a Bauer po 3