BK Jihlava vs. Jiskra Domažlice   90:72 (22:22, 53:35, 69:52)

Přišli, viděli, zvítězili Domažlice odjely na Vysočinu s okleštěným kádrem, takže k zápasu bylo připraveno devět hráčů, včetně hrajícího trenéra Murina, navrátilce Humla a Mrštíka, který do Jihlavy dorazil přímo z Nového Jičína. Obavy Jiskry z pendlujících hráčů Jihlavy se naplnily asi pět minut před zápasem, kdy do haly vešli tři posily z A plus ŽS Brno Daniel Gajdošík, Marek Benda a Ivo Prachař a později se ukázalo, že právě tito tři strhli vývoj zápasu na stranu domácích, ale nepředbíhejme. V první čtvrtině se Jiskra snažila hodně využívat vysokého Formánka a hra se hostům dařila, Jihlava se však nenechala zahanbit. Největším nebezpečím pro domažlický koš, byl Benda. Do druhé dějství vstoupili hosté nadějně, čtyři body je dostaly do vedení 22:26, ale pak přišel nepochopitelný zlom. Jihlava dokázala nastřílet třináct bodů v řadě, hráči Jiskry znervózněli, začali kazit a hra Domažlic byla najednou chaotická. Naproti tomu domácí řídil vynikající Gajdošík, který rozdával přihrávky do zakončení jako na běžícím pásu a hlavně jeho zásluhou vyhrála Jihlava druhou čtvrtinu 31:13. Do druhé půle zas jakoby v modrobílých dresech Jiskry nastoupilo jiné družstvo. Jiskra zase začala bránit, střílet koše a byla domácím vyrovnaným soupeřem. V průběhu závěrečné části dokonce Západočeši snížili na rozdíl dvanácti bodů, ale poslední minuty opět patřili Marku Bendovi, který znovu z pohledu domácích zvýšil na poločasový rozdíl osmnácti bodů. Přestože Ondřej Huml tři měsíce nebyl s týmem a půl roku nehrál zápas, nezklamal: „Jsem zcela vyčerpaný, hodně jsem cítil tréninkové manko. Musím zapracovat na fyzičce. A zápas? S tímhle nemůže být nikdo z nás spokojený.“

Statistika: Rozhodčí: Zouhar, Janovský. Komisař: Opava. Fauly: 24:16. Trojky: 8:2. Trestné hody: 16/8:25/12. Sestava Jiskry: Formánek 21, Podestát 16/1, Blacký 15, Kozina 7/1, Hrubý 7, Bauer, Mrštík a Huml po 2. Nejlepší střelci Jihlavy: Benda 23/2, Gajdošík 18/2, Prachař 11.