Lavimont Blansko vs. Jiskra Domažlice   86:61 (19:23, 43:33, 58:54)

Také v Blansku porážka Až do dna museli domažličtí basketbalisté v neděli vypít kalich hořkosti. Utkání dobře rozehráli a ještě vteřinu před koncem třetí desetiminutovky prohrávali o bod, přesto se dvou bodů za vítězství zase nedočkali. Blansko má ve svých řadách tři hráče s ligovými zkušenostmi, přičemž Pavel Slezák nastupuje v Mattoni NBL za Housery Brno i letos, v základní pětce se však neobjevil ani jeden. Jiskra vstoupila do zápasu dobře, dařilo se jí eliminovat útočné akce domácích, několikrát se prosadila v útoku a hlavně udržela ve vypjatých momentech nervy na uzdě. Naproti tomu Blansko bylo už v šesté minutě potrestáno technickou chybou za nesportovní chování a z nařízených šestek Blacký zvýraznil vedení Domažlic (11:20). Mírný náskok udrželi Domažličané až do první přestávky, ve druhém dějství však Blansko našlo svůj herní rytmus a domácích hráčů bylo najednou plné hřiště. Jihomoravané v těchto momentech těžilo hlavně z rychlých protiútoků. Ve třetí čtvrtině ale Domažlice zabojovaly a náskok domácích několikrát stáhly na rozdíl několika bodů. Vše vyvrcholilo v poslední minutě třetí části hry. Jiří Blacký snížil rozdíl pouhého jednoho bodu (55:54) a už se zdálo, že Jiskra domácí do konce desetiminutovky ubrání, jenže současně s klaksonem dokázali domácí vstřelit koš s faulem i následnou šestku. V úvodu posledního dějství Domažlice několikrát nedokázaly proměnit slibnou pozici, dvakrát ztratily míč při rozehrávce a začalo trápení. První bod Jiskry v závěrečné čtvrtině vstřelil až v sedmé!!! minutě Formánek ze šestky, to už ale na kontě domácích svítilo 76 bodů. Celkově se Jiskra v posledních deseti minutách netrefila ze hry a zaznamenala jen sedm bodů z trestných hodů. Velmi zklamaný byl po zápase Vašek Kozina: „Obrana se nám podle mě docela dařila, ale v útoku jsme propadli. Nedokázali jsme se vyrovnat s jejich dobrou obranou.“ Další příčiny porážky hledal kapitán Jiskry Jiří Blacký: „Nemáme zkušenosti, nestačíme v soubojích jeden na jednoho a dnes jsme byli i výrazně menší.“ Další zápas hraje Jiskra Domažlice 27.listopadu, kdy na své palubovce přivítá v ostře sledovaném krajské derby Lokomotivu Plzeň. Domácí hráči věří, že se právě na domácí palubovce tým s podporou diváků nastartuje a odlepí se ode dna druholigové tabulky.

Statistika: Rozhodčí: Opletal, Skaroupka. Komisař: Kunc. Fauly: 31:26. Trojky: 3:3. Trestné hody: 27/19:35/26. Sestava Jiskry: Blacký 16, Podestát 15/2, Formánek 15, Murin 7, Hrubý 4, Kozina 2, Huml a Mrštík po 1, Bauer. Střelci Blanska: Slezák 21/2, Petřík 15, Kvapil 2.