Jiskra Domažlice vs. BC Lokomotiva Plzeň   80:65 (27:13, 42:30, 57:48)

Body zůstaly v Domažlicích Našlapaná sportovní hala, bouřlivá atmosféra, bojovný zápas plný nádherných basketbalových okamžiků a důležité vítězství domácích – všechny příznaky pravého derby měl sobotní dlouho očekávaný zápas mezi Domažlicemi a Plzní ve II.lize basketbalistů. Úvod utkání přinesl nečekaně jednoznačnou hru. Domažlice bezchybně střílely (Podestát, Blacký, Šnobl), agresivně bránily a důrazně doskakovaly. Po několika minutách se dostaly do vedení 13:0 a hostující trenér Mžika si musel vyžádat oddechový čas. Po něm se Plzni přece jen povedlo drtivý nástup Jiskry přibrzdit, ale přesto domácí ještě do první přestávky stihli zvýšit na 27:13. Nejvíce se o to zasloužil Michal Podestát, který během prvních deseti minut nastřílel 12 bodů (2 trojky a TH 6/6 po faulech při trojkách). Ve druhém dějství se zaskočená Plzeň probrala a začala využívat svoji silnou zbraň – hru pohyblivých a střelecky disponovaných křídel. V této fázi zápasu se často prosazoval Tomáš Kubizňák (7 bodů ve 2.čtvrtině), ale zůstal ve své snaze osamocen – Píza velmi brzy nasbíral 4 osobní chyby a Chromec s Paruchem se trápili. Na začátku druhé půle dostala Plzeň poslední šanci na zvrat v utkání. Domácí několikrát lacině ztratili v útoku míč a Lokomotiva mohla snížit, ale hosté touto příležitostí lehkomyslně pohrdli. Pak začal řádit Jiří Formánek. Několikrát nádherně zasmečoval míč do koše a obrana Plzně si s ním nevěděla rady. Formánkův výkon rostl s průběhem zápasu. V první a druhé čtvrtině vstřelil po dvou bodech, ale ve třetí přidal šest a v závěrečné desetiminutovce sedm bodů. V posledním dějství už jen Jiskra potvrdila zasloužené vítězství. Josef Prettl předvedl několik divácky atraktivních bloků, kapitán Jiskry Jiří Blacký se při svém odchodu ze hřiště dočkal ovací na otevřené scéně a Lukáš Šnobl připravil divákům závěr jako ze sna – tři vteřiny před koncem duelu z velké dálky vystřelil, míč se odrazil od zadní obroučky vysoko do vzduchu a pak s tichým zasvištěním padl do koše. V tu chvíli celá hala vybuchla nadšením a oslavy vítězství v Domažlicích mohly začít. Do konce utkání zbývalo 1, 3 vteřiny…

Statistika: Rozhodčí: Pavel Šmíd a Martin Kučera. Komisař: Ladislav Jirsa. Fauly: 22: 21. Trojky: 8:6. Trestné hody: 27/22: 18/13. Sestava Jiskry: Podestát 19/2, Formánek 17, Blacký 15/2, Šnobl 12/4, Hrubý 7, Prettl a Kozina po 4, Huml 2, Bauer, Mrštík. Sestava Plzně: Pechman 12, Kubizňák a Chromec po 11/1, Selinger Tomáš 10, Gregor 9, Píza 8/2, Paruch 3/1, Selinger Jan 1, Jose Juan Navarro.