Jiskra Domažlice vs. BK Jindřichův Hradec   95:86 (27:15, 51:34, 67:61)

Ne ledajaké střetnutí sledovala v sobotu v podvečer znovu po strop zaplněná sportovní hala v Domažlicích. Domácí Jiskra vyhrála doma ve II.lize basketbalistů podruhé za sebou, fanoušci mohli znovu obdivovat basketbalové umění navrátilce Jana Blackého a tleskalo se také Josefu Prettlovi, který do utkání nastupoval jako čerstvý otec – jeho žena Kamila porodila v sobotu v 1.15 v noci syna Matyáše. Do zápasu poslal trenérský tandem Janiurek – Murin osvědčenou základní sestavu – Šnobla, Hrubého, Podestát, Jiřího Blackého a Formánka a udělal dobře. Jiskra svého soupeře od začátku přehrávala bojovností a nasazením a po koši Hrubého v 5. minutě si za stavu 9:5 Jindřichův Hradec raději vybral oddechový čas. Přesto ale domácí navýšili svůj náskok do přestávky na 12 bodů. Jiskra pokračovala ve skvělém výkonu i ve druhém dějství a v 15. minutě se po trojce Šnobla dostala do nejvyššího vedení v celém zápase, na světelné tabuli svítilo 42:21. Značný náskok udržely Domažlice až do konce první půle. Dvěma body ji uzavřel Jan Blacký, který na palubovku nastoupil již v první čtvrtině a zejména v obraně, kde střídavě s Pepou Hrubým bránil Patrika Smažáka, odvedl kus práce. Po změně stran se ale domácím přestalo střelecky dařit a lepšící se Jindřichův Hradec vycítil svoji šanci. Úsek mezi pátou a sedmou minutou třetí části hry vyhrál 10:0 a rázem domácí vedli jen 59:52. Jihočeši nakonec vyhráli třetí čtvrtinu 16:27, ale právě v těchto chvílích udržel kapitán Jiskry Jiří Blacký svoji loď nad vodou. Třinácti body během deseti minut udržel Domažlicím alespoň vedení 67:61. Jestliže se zdálo, že mají domácí nejhorší z sebou, vyvedl je z omylu hned začátek závěrečné desetiminutovky. V pohodě hrající Jindřichův Hradec díky trojce svého dirigenta Smažáka ve 33. minutě snížil na 71:69 a s Jiskrou to nevypadalo vůbec dobře. V té chvíli ale sebrali domácí střelci veškerý svůj um a odvahu a PĚTI!!! trojkami v řadě (Jan Blacký 2, Šnobl 2, Jiří Blacký 1) definitivně odrazili soupeřův nápor. Hradečtí se sice v posledních minutách ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale Jiskra už měla otěže zápasu pevně ve svých rukou. Domažlice tak zaznamenaly druhé vítězství v řadě, po Plzni porazily na domácím hřišti také BK Jindřichův Hradec, tentokrát 95:86.

Statistika: Rozhodčí: Václav Hanuš, Michal Pipta. Komisař: Petr Buršík. Fauly: 19: 27. Trojky: 8: 8. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 32/1, Jan Blacký 16/2, Formánek 16/1, Podestát 12/1, Šnobl 9/3, Prettl 5, Hrubý 3, Huml 2, Vorlíček. Nejlepší střelci Jindřichova Hradce: Smažák 24/5, Šverma 20/1, Komárek 12.