Jiskra Domažlice vs. BSK České Budějovice   98:84 (24:24, 40:39, 70:65)

Již tři zápasy v řadě doma Jiskra nepoznala hořkost porážky. Po Plzni a Jindřichově Hradci narazil na hráz jménem Domažlice BSK České Budějovice. Na první minuty nasadili domácí obvyklou základní pětku, ale té se nedařilo zdaleka tak dobře jako v sobotu v zápase s Jindřichovým Hradcem. Bylo to také tím, že Budějovičtí, ač přijeli bez Lukáše Krause, bezchybně bránili a také v útoku hráli více týmově než soboní soupeř Jiskry. Výsledkem byl po deseti minutách remízový stav. Velmi podobný obraz hry sledovali diváci i ve druhé desetiminutovce. Jiskra se snažila zakončovat všechny své akce hlavně z pod koše, hosté jen stěží bránili domácí pivoty, ale i České Budějovice se dokázaly střelecky prosazovat, a proto se ani po dvaceti minutách nedostal ani jeden tým do výrazného vedení. Po obrátce ale postupně kontrolu nad zápasem přebraly Domažlice. Trpělivou hrou si budovaly náskok bod po bodu a po třech čtvrtinách vedla Jiskra 70:65. Ve 30. minutě se ale odehrál jeden z rozhodujících momentů celého utkání. Honza Blacký dal koš i s faulem, to se ale nelíbilo jednou z nejlepších českobudějovických hráčů Robertu Landovi, který jinak patří k nejslušnějším hráčům soutěže. Dostal se do fyzického kontaktu s rozhodčím Václavem Hanušem, který mu bez váhání udělil diskvalifikující chybu. Z následných trestných hodů Domažlice zvýšily svůj náskok na 70:65 a navíc soupeř přišel o jednoho z nejlepších hráčů. To se potvrdilo v čtvrtém dějství. Budějovice i přes vynikající výkon svého rozehrávače Procházky nedokázaly s Jiskrou držet krok. Mimo jiné také proto, že celý zápas odehrály v malém počtu hráčů. O nejvyšší rozdíl ve skóre se dvěma koši za sebou postaral Vašek Kozina, když na sklonku 36. minuty zvýšil na 88:73. A přestože České Budějovice v závěru snížily a Jiskře se nepodařilo dosáhnout magické hranice sta bodů, panovala po utkání v Domažlicích všeobecná spokojenost.

Statistika: Rozhodčí: Michal Pipta, Václav Hanuš. Komisař: Petr Buršík. Fauly: 25: 29. Trojky: 3: 9. Trestné hody: 36/25 : 30/23. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 22, Formánek 21, Hrubý 13/2, Podestát 12, Prettl 10, Jan Blacký 9, Šnobl 5, Kozina 4, Huml 2, Vorlíček. Nejlepší střelci Českých Budějovic: Budínský 20/6, Landa 17, Procházka 15/2.