Jiskra Domažlice vs. Sokol Pražský   68:83 (20:18, 39:44, 54:54)

Program letošního Přeboru Chodska uzavřel v neděli ve čtvrt na dvanáct souboj zatím neporažených celků Jiskry Domažlice a Sokola Pražského. Základní pětka domácího celku se oproti utkání s Pískem nezměnila a tak na palubovku znovu vyběhli Šnobl, Kozina, Podestát, Blacký a Baco. Od prvních minut bylo jasné, že se střetávají dva nejlepší týmy turnaje. Žádný z celků si nedokázal vypracovat výraznější náskok a pečlivé obrany nedovolily soupeři příliš bodovat. Krátce před koncem první desetiminutovky strhl vedení na stranu domácích košem s faulem Michal Podestát, takže oba celky si šly poprvé odpočinout za stavu 20:18. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném duchu, jen přibylo trestných hodů, které se lépe dařily Sokolu Pražskému a díky nim se také dostal do mírného vedení. Za stavu 30:36 si v sedmé minutě druhé části hry vybrali domácí vůbec první oddechový čas v zápase, ale hru Jiskry to příliš neovlivnilo. První poločas vyhráli hosté 39:44. Na začátku druhé půle nic nenasvědčovalo tomu, že by se obraz hry měl nějak změnit –Jiskra stále působila matným dojmem a nevyužívala ani těch nejjasnějších příležitostí. Ve třetí minutě se však za tři trefil Pavel Mrštík, pak přidal koš s faulem Milan Baco a o chvíli později dostal domácí po dlouhé době do vedení 47:46 Jirka Blacký. Skóre se v těchto fázích zápasu drželo na rozdílu jednoho bodu několik minut až se nakonec ustálilo na remíze 54:54 po třech čtvrtinách. Na začátku poslední desetiminutovky se domácí střelecky probudili a vypracovali si čtyřbodový náskok, na kterém měl lví podíl Petr Vorlíček, který pod košem uplatnil své centimetry a svá kila a zaznamenal 6 bodů v řadě. Jenže Sokol Pražský se znovu dotáhl a tři minuty před koncem o byl naopak pražský tým, který se dostal do mírného trháku 66:70 a vedení si dokázal udržet až do utkání, které nakonec vyhrál 68:83. Výhra v posledním zápase turnaje rozhodla o tom, že Sokol Pražský si z Domažlic odvezl první místo z Přeboru Chodska, na domácí Jiskru zbyla příčka stříbrná.

Statistika: fauly: 20 – 17, trojky: 1 – 3, TH: 22/13 – 25/20, nejlepší střelci Jiskry: Blacký 17, Podestát 12, Prettl 11, Mrštík 9/1, Vorlíček 8, Baco 4, Kozina, Šnobl a Tikalský po 2, Hrubý 1