VSK VŠB Ostrava vs. Jiskra Domažlice   90:74 (20:16, 44:30, 63:54)

Ligoví pivoti dotáhli Ostravu k vítězství Porážkou o šestnáct bodů začali basketbalisté Jiskry Domažlice rok 2005. V Ostravě doplatili na nedůraz pod oběma koši a proti zdravě vyhecovaným domácím podali velmi slabý výkon. Začátek se přitom pro Jiskru vyvíjel nadějně, bez úhony přečkala dlouhý úvodní nápor domácích a po pěti minutách vedla 2:7 (Podestát 5/1). V dalším průběhu první desetiminutovky ale domácí přidali na důrazu a v 10.minutě se třemi rychlými body dostali do vedení 20:16. Velmi vyrovnaná byla i druhá čtvrtina, jejíž hvězdou byl Lukáš Šnobl. V úseku mezi 12. a 15.minutou nastřílel tři trojky, ale prostupná obrana Jiskry dovolila Ostravě držet se soupeřem krok. Na konci tohoto dějství se pak prosadil Raška a šesti body se postaral o klid domácího celku. Nepříliš líbivý basketbal byl v Ostravě k vidění i po přestávce a přestože se oba týmy snažily, pohledných akcí bylo jako šafránu. Přece jen však byli domácí u většiny míčů dříve a podařilo se jim o tři body navýšit svůj náskok. Velkou měrou se o to postaral pivot s ligovými zkušenostmi Josef Kresta, který hodně trápil podkošové hráče Domažlic po celý zápas. Nástup do poslední části hry dal však ještě Jiskře naději. Trenéři naordinovali týmu celoplošnou obranu, která přinesla své ovoce. Ve 33.minutě snížil Formánek trojkou na 67:62 a zdálo se, že se hosté vzpamatují včas, ale z následného útoku dal Prymus trojku, krátce na to vstřelili domácí další čtyři body a Jiskra už síly na obrat nenašla. I přes zranění kotníku patřil k nejlepší střelcům Jiskry znovu Michal Podestát: „Byla na nás znát dlouhá cesta v autobuse, škoda že jsme nehráli zápasy v opačném pořadí, mohlo to vypadat jinak.“

Statistika: Rozhodčí: Anderle, Janovský. Komisař: Štěnička. Fauly: 24 – 26. Trestné hody: 28/23 – 25/15. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 20/1, Formánek 15/1, Podestát 13/3, Šnobl 11/3, Jan Blacký 9/1, Prettl 4, Kozina 2, Hrubý, Huml. Nejlepší střelci Ostravy: Kresta 25/1, Pavlík 13/1, Prymus a Pacut 11/1.