Proton Zlín vs. Jiskra Domažlice   106:76 (29:23, 57:40, 77:60)

Favorit splnil svou roli Dobrý zápas odehráli v neděli basketbalisté Jiskry Domažlice ve Zlíně. Na půdě vedoucího celku tabulky se představili ve zcela jiném světle, než v sobotu v Ostravě, ale na lídra soutěže to nestačilo. Trenéři Jiskry poslali po špatném výkonu v Ostravě do základní sestavy Kozinu, Šnobla, Honzu Blackého, Prettla a Jiřího Blackého. A úvod se Jiskře vydařil, ve skvělé formě se představil Josef Prettl. Během první čtvrtiny nastřílel 9 bodů a zastínil domácí hvězdu Šimáčka. V závěru prvního dějství však Domažlice několikrát chybovaly v rozehrávce, domácí toho využili k několika rychlým protiútokům a po deseti minutách vedli 29:23. Druhá čtvrtina už ale Jiskru v dobré pohodě nezastihla. Bylo to však také tím, že Zlín zlepšil doskakování a navíc se rozstřílela křídla Formánek s bývalým slovenským reprezentantem Krämerem. V 18.minutě po dvou trojkách Zdeňka Formánka už domácí vedli 51:31, o chvíli později však už jen o dvanáct bodů, ale ze strany Jiskry nervózní závěr poločasu pomohl Zlínu k náskoku po dvaceti minutách 57:40. První minuty druhé půle patřili jednoznačně Jiskře, svěřenci trenérů Janiurka a Murina plnili do puntíku taktické pokyny a stáhli náskok Protonu na rozdíl deseti bodů. Pak ale domácí znovu přitlačili na pilu a vedeni výborně hrajícím kapitánem Králíkem odskočili Domažlicím znovu na rozdíl 17 bodů. Na začátku poslední desetiminutovky se ale probudil domažlický Formánek Jiří a šesti body snížil na hratelných 77:66 a trenér Zlína Válek si vyžádal oddechový čas. Jak se po chvíli ukázalo, byl to skvělý taktický tah, Zlínští zagresivnili obranu a nastříleli Domažlicím 16 bodů v řadě. Jiskra si vykoledovala i dvě nelichotivé technické chyby a Zlín bez problémů dovedl zápas k vítězství 106:76. Těžko se neúspěšný víkend basketbalistů Domažlic trenérovi Miroslavu Janiurkovi: „V Ostravě jsme hráli v křeči, přirovnal bych to k zápasu v Litoměřicích, bylo to další utkání, které jsme měli normálně vyhrát. Dnes jsme hráli úplně jinak, podobný výkon jsme měli předvést i včera. “ Spokojen samozřejmě nemohl být kapitán Jiskry Jiří Blacký: „Hráli jsme špatně, nikdo se nechytil, nikomu se nedařilo. Navíc se potvrdila stará pravda, že když jedeme na Moravu, prohráváme chtě- nechtě už na začátku 20:0. Necháváme se také zbytečně rozhodit výroky rozhodčích a pak se nesoustředíme na hru. Přestože víme, že nás na Moravě nic jiného nemůže čekat“

Statistika: Rozhodčí: Škaroupka, Zouhar. Komisař: Levý. Fauly: 19 – 17. Trestné hody: 16/13 – 14/7. Sestava Jiskry: Jan Blacký 18/1, Podestát 13/3, Jiří Blacký 12, Prettl 9, Formánek 6, Vorlíček 5, Kozina a Bauer po 4, Šnobl 3, Hrubý 2, Huml. Nejlepší střelci Protonu Zlín: Formánek 28/6, Krämer 22, Norwa 19.