Jiskra Domažlice vs. BK Pardubice   86:74 (20:23, 47:30, 72:54)

Jiskra doma znovu neprohrála, rozhodla 2.čtvrtina Šestý zápas v řadě doma vyhrála Jiskra Domažlice ve II.lize basketbalistů. V 19.kole odnesly vnikající domácí úspěšnost Domažlic BK Pardubice „B“. V základní sestavě domácích se objevili Jan Blacký, Jiří Blacký, Formánek, Podestát a Šnobl a Jiskra znovu potvrdila, že začátky domácích zápasů umí. Po dvou minutách vedla pět nula (postaral se o to Michal Podestát 5/1) a svůj náskok navyšovala do osmé minuty, kdy Jiří Blacký zvýšil na 15:8. Pak se ale dvakrát za tři trefil hostující kapitán Svoboda, o chvíli později přidal další trojku Teplý a lepšící se Pardubice vyhrály první dějství 20:23. Jestliže samotný začátek utkání Jiskře vyšel, pak druhá desetiminutovka byla v podání domácího celku jako z učebnice. Domažlice zlepšily obranu a když už se někdo dostal pod koš, zastavil ho Pepa Prettl důrazným blokem, tak jako Teplého ve 14.minutě. V útočné fázi se začal střelecky prosazovat Honza Blacký, který v 15.minutě dokonce obešel tři protihráče a elegantně skóroval. V samém závěru čtvrtiny se pak k míči dostal Michal Podestát a dokonale zaskočil soupeře úspěšnou tříbodovou střelou ze sedmi metrů. V rozmezí 11. a 20. minuty nastříleli Michal Podestát 10/2 a Honza Blacký 9 bodů, celkem druhou desetiminutovku vyhráli domácí 27:7! I po změně stran byla Jiskra lepším mužstvem a zvyšovala svůj náskok. K tomu, aby měla s Pardubicemi kladné skóre potřebovala zvítězit o 23 bodů a právě tohoto rozdílu dosáhla ve 28.minutě, když Jiří Formánek zvýšil na 65:42, jenže do bylo v podání domácích maximum. Stejný rozdíl třiadvaceti bodů svítil na tabuli skóre i o minutu později po šestkách Hrubého a ještě ve 30.minutě znamenala trojka Michala Podestát vedení 72:50, ale od té doby už hosté náskok Jiskry jen snižovali. Trenéři Domažlic dali v posledním dějství větší příležitost hráčům z lavičky a Jiskra o svůj potřebný náskok přišla. Tato malá kaňka však v Domažlicích nezkazila radost ze sedmého vítězství v sezoně.

Statistika: Rozhodčí: Jaroslav Poživil. Komisař: Milan Jahoda. Fauly: 25 – 25. Trojky: 7 – 11. Trestné hody: 22/13 – 29/19. Sestava a body Jiskry: Podestát 26/5, Jan Blacký 20/1, Formánek 19, Jiří Blacký 9, Šnobl 5/1, Hrubý, Prettl a Bauer po 2, Vorlíček 1, Tikalský, Huml, Kozina. Nejlepší střelci Pardubic „B“: Svoboda 20/4, Teplý 15/5, Tomáš 8. Diváků: 650.