Jiskra Domažlice vs. BC Kolín   84:100 (16:32, 42:57, 65:68)

Přestože Domažlicím utekl začátek, manko špičkového týmu druhé ligy stáhly až na rozdíl jediného bodu, ale už v průběhu utkání bylo nad slunce jasné, že domácí bojují předem prohranou bitvu. Kvůli sobotní autonehodě nemohl v neděli za Jiskru nastoupit rozehrávač Lukáš Šnobl, kterého v základní pětce nahradil Josef Hrubý. Ale ani nasazení „psa obranáře“ Hrubého nepomohlo zastavit úvodní nápor Kolína. Sehraní hosté Jiskru na začátku rozstříleli a po šesti minutách vedli 7:24 (Hlaváček 11/1, Chwaszcz 8/2). Ve zbytku prvního dějství se ale Jiskra vzpamatovala a nápor hostů zastavila. Ve druhé čtvrtině se pak už pod domažlickými bezednými koši hrál naprosto vyrovnaný basketbal, dokonce se chvílemi zdálo, že domácí získávají navrch. Druhou desetiminutovku ale výrazně poznamenala nevídaná ukázka unfair chování. Kolínský Synáček hodil podle a prudce zblízka míč Janu Blackému do obličeje a ten se otřesený skácel k zemi. Jenže od incidentu metr vzdálený rozhodčí Pipta si zahrál na psychologa a rozhodl se, že zákrok nejenže neposoudí jako úmyslný a tedy nedovolený a Synáčka nepotrestá. Dokonce ale ani nepřeruší hru, aby mohl být Honza Blacký ošetřen. Kolínští hráči pak „v duchu fair play“ vstřelili Jiskře dva body. Přesto se domácí rychle oklepali a v 19.minutě snížil na 42:52 Formánek. Nejlepší střelec hostí Holoubek pak sice ještě krátce před koncem čtvrtiny upravil pěti body na 42:57, ale bylo jasné, že se Jiskra mohutně zvedá. Důkazem toho byl hned začátek následující desetiminutovky. Už ve 22.minutě to bylo jen o 9 bodů (Podestát 4, Jan Blacký 2) a hostující trenér Faltýnek musel sáhnout po oddechovém času. Ani ten však rozjetou domažlickou mašinu nedokázal zastavit. Už za další tři minuty vedli hosté jen 56:59. Kolín pak znovu trochu odskočil, ale Podestát, Vorlíček a Prettl znovu snížili na rozdíl tří bodů po třiceti minutách. Dramatický boj pokračoval i v posledním dějství. Hned v jeho úvodu odvedl skvělou práci pod košem soupeře Josef Prettl, když svojí silou a zkušenostmi vyfauloval oba nejlepší pivoty soupeře Rychteru a Stěhulku. Vyvrcholení domácí snahy přišlo v 36.minutě, kdy za ohlušujícího jásotu tribun snížil Podestát opět trojkou na 79:81. V té chvíli se však páni rozhodčí lekli, jak je možné, aby třetí Kolín prohrál v Domažlicích, a to, co do té chvíle jen viselo ve vzduchu, dali nepokrytě a bez jakékoli známky studu najevo, ukázali Jiskře, že jednoduše nevyhraje. Po trojce Podestáta odpískali domácím čtyři fauly za sebou a již vyfaulovaného Prettla následovali nuceně na lavičku Jiří Blacký, Podestát, Huml a samém závěru i Hrubý. Od stavu 79:81 vstřelili Kolínští 16 bodů za sebou jen ze šestek. Celkově dali pánové Pipta s Poživilem Kolínu šanci házet plných 51!!! trestných hodů, z nichž 38 bylo úspěšných. Podobně opojný pocit, jaký zažívali hráči Jiskry po vítězství nad Chomutovem, tak duo Pipta – Poživil Jiskře v neděli samolibě vzalo.

Statistika: Rozhodčí: Michal Pipta, Jaroslav Poživil. Komisař: Milan Jahoda. Fauly: 39!!! – 32. Trojky: 7 – 10. Trestné hody: 30/20 – 51/38. Sestava a střelci Jiskry: Podestát 23/5, Formánek 19/1, Jiří Blacký 13/1, Vorlíček 11, Jan Blacký 9, Prettl 7, Hrubý 2, Huml, Tikalský, Kozina. Nejlepší střelci Kolína: Hlaváček 21/2, Chwaszcz 19/2, Holubec a Synáček po 14. Diváků: 400.