BK Sadská vs. Jiskra Domažlice   101:93 (23:22, 55:49, 72:70)

Jen o vlásek unikli basketbalistům Jiskry Domažlice v sobotním utkání veledůležité dva body. Na půdě třetího týmu tabulky předvedli nejlepší výkon na cizím hřišti v sezoně, přesto odešli poraženi. Domažlicím znovu citelně chyběl Lukáš Šnobl, kterého v základní pětce nahradil Hrubý. Jiskra od začátku držela se soupeřem krok, Sadská sice na začátku 5.minuty vedla 13:4, ale o tři minuty později u bylo srovnáno 13:13 (Podestát 5/1, Jan Blacký 4) a zaskočení domácí jen těžko hledali na Jiskru účinné zbraně. Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé desetiminutovce. Jiskra odhodila přílišný počáteční respekt a vyrovnala se Sadské ve všech směrech. Výborný první poločas odehrál Jiří Formánek, hravě si poradil s dotěrnou obranou obrovitého Palatinuse a za prvních dvacet minut nasázel Sadské 24bodů! (trojky 3/3). Domácí odcházeli do šaten se šestibodovým náskokem. Jiskra se však nevzdala a zaskočila domácí hned v vodu druhé půle. Šňůrou 19:7 během pěti minut (Jiří Blacký 9, Podestát 5) otočila výsledek a dostala se do vedení 62:68. Hostujícímu celku se však nadějný náskok nepodařilo ještě zvýšit a to se později ukázalo jako rozhodující moment utkání. Sadská se stihla vzpamatovat včas, do konce třetího dějství znovu strhla vedení (Modr 5/1, Vrba 3) na svou stranu 72:70. I v poslední čtvrtině bojovala Jiskra o vítězství, Michal Podestát dvě minuty před koncem snižoval na 95:91, ale Jiskra nakonec doplatila na příliš úzkou sestavu (do Sadské odjelo jen 8 hráčů Domažlic, vyfaulovali se Hrubý a Jan Blacký) a domácím podlehla v koncovce 101:93.

Statistika: Rozhodčí: Petr Anderle, Martin Janovský. Komisař: Otakar Beneš. Fauly: 27 – 29. Trojky: 8 – 6. Trestné hody: 34/24 – 29/23. Sestava Jiskry: Formánek 29/3, Jiří Blacký 19, Podestát 18/3, Jan Blacký 16, Hrubý 8, Kozina 2, Huml 1. Nejlepší střelci Sadské: Modr 19/4, Palatinus 17.