Jiskra Domažlice vs. ZPV Blansko   91:75 (23:14, 49:29, 75:42)

První z pěti krůčků do play off Jiskra zvládla Veledůležité dva body si po sobotním utkání z Blanskem připsali druholigoví basketbalisté Jiskry Domažlice. Pátý celek tabulky přehráli bez nejmenších potíží a znovu tak potvrdili vynikající domácí formu. Utkání se hrálo před extrémně našlapanou sportovní halou, někteří diváci si dokonce museli vylézt na okenní parapet, aby viděli na palubovku. Posila z Prostějova, David Zdeněk, se v základní sestavě Jiskry neobjevila. Do utkání nastoupili bratří Blačtí, Šnobl, Podestát a Formánek, ale trvalo tři minuty, než odhodili nervozitu. Pak nastříleli deset bodů za dvě minuty a Blansko si muselo vzít time- out. Ten však rozjetou domažlickou mašinu ani nepřibrzdil a Jiskra vyhrála první desetiminutovku jasně 23:14. David Zdeněk se na palubovku podíval poprvé již v úvodní čtvrtině a domažlické publikum jej přivítalo aplausem, zpočátku se však na hřišti mezi novými spoluhráči hledal. Do střeleckých statistik se poprvé zapsal trojkou ve 12. minutě. Hned na to předvedl lahůdku divákům kapitán Jiskry Jiří Blacký. Pod košem soupeře zpracoval dlouho přihrávku do Formánka, dvěma soupeřům za sebou naznačil střelu a až pak pohodlně skóroval. Další trojky domácích pak přidali Šnobl, Formánek, znovu Zdeněk a Huml a Blansko muselo upustit od - v prvním vzájemném zápase tak účinné - zónové obrany. Ani po přestávce Domažlice ze svého tlaku nic neubraly. Prvních sedm minut třetí desetiminutovky vyhrály vysoko 20:4 a vypadalo to, že se Jiskra poprvé v sezoně dočká magické hranice sta bodů. Navíc domácí předváděli i výbornou obranu, kterou tu a tam vyšperkoval Jiří Formánek efektním blokem. Za 28 minut hry povolili domácí Blansku jen 35 bodů! Nejvyššího rozdílu ve skóre dosáhla Jiskra v 28. minutě, kdy po šestce Podestáta a koši Formánka vedla dvakrát o 38 bodů. Trenéři pak ale poslali do hry sestavu složenou více méně jen z hráčů z lavičky a domácí stroj se zadrhl. Už poslední dvě minuty třetího dějství ztratila Jiskra poměrem 2:7, ale Blansko se své šance výrazněji chopilo až v poslední čtvrtině. Hosté v této části dokázali vstřelit nevídaných šest košů s faulem a i přes mizernou úspěšnost trestných hodů (v celém zápase 20/9) snížili až na konečných a pro Blansko přijatelných 91:75.

Statistika: Rozhodčí: Martin Kučera, Roman Šikner. Komisař: Jiří Zemánek. Fauly: 19 – 14. Trojky: 13 – 2. Trestné hody: 12/10 – 20/9. Sestava a body Jiskry: Zdeněk 20/4, Formánek 20/1, Jiří Blacký 16/1, Jan Blacký 12/1, Šnobl 11/3, Podestát 9/2, Huml 3/1, Bauer. Nejlepší střelci Blanska: Petřík a Fořtík po 13, Lukáš 12/1. Diváků: 650.