Jiskra Domažlice vs. BK Jihlava   111:61 (27:19, 54:26, 81:45)

Nejvyšší letošní vítězství Jiskry I v pošmourném nedělním dopoledni rozjasnila domažlická Jiskra tváře svých fanoušků. V poslední domácím zápase II.ligy basketbalistů Domažlice doslova rozmáčkly Jihlavu a připsaly si nejvyšší vítězství v sezoně. Zároveň tak uzavřely vynikající domácí bilanci na 9 výher a jen 4 porážky. Domácí základní sestava v obvyklém složení Šnobl, Formánek, Podestát a bratři Blačtí téměř zkopírovala úvod zápasu ze soboty. Chvíli trvalo, než se dostala do provozní teploty, pak ale zasadila soupeři úder, ze kterého Jihlavu vysvobodil až oddechový čas. Další domácí šňůra přišla na konci prvního dějství a dostala Jiskru do vedení 27:19. Svůj náskok zvýraznili domácí ve druhé desetiminutovce. Výborný kolektivní výkon v této části hry katapultoval Jiskru do poločasového vedení 54:26. V úseku mezi 10. a 20. minutou povolily Domažlice Jihlavě jen sedm bodů. Vysoké tempo a nasazení udržela Jiskra i po přestávce a náskok domácích utěšeně narůstal. Odevzdaná Jihlava si nevěděla rady ani s rychlými brejky, ani s kombinačně zdařilými postupnými útoky. Euforie domácích se přenesla na všechny hráče a každý, kdo přišel na hřiště, odvedl vynikající výkon. Exhibiční poslední čtvrtinou pak Jiskra korunovala výtečný výkon z celého zápasu. Ve 33. minutě nejprve Jiří Formánek využil příhry Davida Zdeňka k parádní smeči, pak pod domácím košem vystavil blokem nekompromisní STOP jihlavskému střelci a na druhé straně zakončil Michal Podestát domácí útok trojkou. V té chvíli svítilo na ukazateli skóre 92:52 a z domácí tribuny se na Jihlavské ozývalo: „Hoď tam ručník!“ Úsek mezi 33. a 38. minutou vyhrála Jiskra 21:0 suverénně dovedla zápas k nejvyššímu vítězství v sezoně.

Statistika: Rozhodčí: Roman Šikner, Martin Kučera. Komisař: Jiří Zemánek. Fauly: 14 – 23. Trojky: 12- 6. Trestné hody: 27/19 – 12/8. Sestava a body Jiskry: Blacký Jiří 22/1, Zdeněk 18/3, Formánek 18/1, Blacký Jan 13/3, Podestát 13/1, Šnobl 10/2, Kozina 6/1, Bauer 5, Huml 3/1, Vorlíček 3. Nejlepší střelci Jihlavy: Solař 18/1, Sisimilich 10/2, Policar 10.